Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Svěcení Neděle

Od: Anonym: Pepa <> ( 46.229.119.--- )
Kdy: 14. 12. 2019 22:39
Předmět: Re: Svěcení Neděle

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Fugas, Radim Tesař, Honza (vidím, že je vás celý výsadek): jste nezdvořáci  či hulváti. Jste zde na evangelickém fóru hosty, a hned začnete vykřikovat,  co děláme špatně. Takhle by se hosté chovat neměli. Nemohli byste se spíše  nejdříve slušně zajímat, proč věci děláme tak, jak je děláme? V klidu si  nastudovat, proč nesektářští křesťané slaví neděli?
Tak to je "silná káva" pane Wrana. Jak by potom bylo nutno titulovat Vás? Budu mluvit pouze za sebe (Fugas). Tyto stránky jsem objevil teprve nedávno, náhodou, a ještě nemám celé vlákno pročtené. Překvapilo mě, že to funguje už tolik let. Pokud jste opravdu kazatelem ČCE, o to víc mě některé Vaše poznámky nepříjemně překvapily. Evidentně nemáte rád adventisty, a aniž by jste tušil kdo ze zde diskutujících jím je, kolektivně je odmítáte a urážíte. Pohrdáte křesťany kteří nenašli v Písmu opodstatnění pro svěcení neděle jako Dne odpočinku. Nazýváte je sektoru v pejorativním smyslu slova, aniž by jste patrně znal původní význam - Tradiční křesťanská teologie pojem používá například jako označení „specifické, trvající a odděleně organizované skupiny věřících, která odmítá zavedené náboženské autority, ale která si nárokuje věrnost autentickým prvkům víry“. Radíte, jak by se "hosté" (tento web je snad pro každého?!) měli chovat a zapomínáte, že máme i díky Bohu, svobodu slova. Ta doba, kdy bylo nařízeno co, kde a kdy se smí, nebo nesmí říkat je dávno pryč. Pokud se zde objeví nějaký velice nevhodný, vulgární či rasistický příspěvek, není přece problém, aby ho správce webu odstranil, jako se to děje i jinde. Tato diskuse je přece o tom, zda Dnem odpočinku je i podle NZ a tedy i pro dnešní dobu Sobota nebo Neděle. Věřte mi, že touto otázkou se slušně zabývám už více než dvacet let. Tak dikutujme v Duchu Particulae exclusivae - Sola scriptura, Sola fide, Sola gratia.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód