Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Svěcení Neděle

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 13. 12. 2019 10:51
Předmět: Re: Svěcení Neděle

Fugas, Radim Tesař, Honza: protože se snažím trochu lépe porozumět i já vám, dohledal jsem si nějaké adventistické stránky, a vidím, že ono přikázání Desatera se tam častěji zkracuje na "Pamatuj na den odpočinutí." Asi i tato zkratka vás mate. Celá úvodní věta toho přikázání v překladu zní: "Pamatuj na den odpočinutí, že ti má být svatý." A teď prosím, věnujte mi pár desítek sekund a přečtěte si to přikázání pozorně víckrát. O co v něm jde především? Odvážím se tvrdit, že i běžný čtenář pochopí, že o to, aby nám den odpočinku byl svatý. Abychom ho chápali jako den Boží. A charakter dne odpočinutí jde. A vy to zahlušíte zákonickým hádáním, o jaký den v týdnu asi jde.
Jednou se jeden farizej chtěl ospravedlnit, a k nároku, že má milovat bližního, se chtěl dohadovat "Kdo je můj bližní?" (L 10,29). K tomu od Ježíše slyšel: "Miluj bližního." Tímto způsobem najdeš spravedlnost, ne dohadováním, kdo je a kdo není bližní. - Stejně tak se dá den odpočinku světit jen tím, že ho světím, ne dohadováním, který den to je a není.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód