Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Evangelíci, co byste dělali

Od: Uživatel Evangnetu Roman Skála <>
Kdy: 10. 11. 2019 20:05
Předmět: Re: Evangelíci, co byste dělali

Jiří Polák napsal(a):
 Co znamená "nechat žít"? znamená to dělej si co chceš, je mi to  jedno?  Napsal jsem jasně, že bych se snažil udržovat vztah úplně stejně, jako dřív.    To je málo? To je fanatismus?  Moje dcera si našla nevěřícího chlapa, staršího než je ona. My s tím jako  rodiče  nesouhlasíme, on je navíc mnohem starší, takže ji dost ovlivňuje. Pokaždé,  když  k němu odjíždí, slyší povzdech, nebo výtku (což je trochu podobná situace).  Je to fanatismus? Měla by kvůli tomu snad páchat sebevraždu? Asi těžko..  Úpěnlivě se za ní modlíme, protože víme z mnoha příkladů okolo, že  dlouhodobý vztah s "mělkým" člověkem je po čase dost frustrující.  Pokud jde o dospělé lidi, budou si buď dělat co budou chtít, nebo svěří svůj  život Bohu,  který je mocen je osvobodit. Buď budou osvobozeni, nebo budou žít v  celibátu, nebo si pojedou po svém. Žádný fanatismus v tom nevidím.
Pokud si dcera najde mnohem staršího muže, pak Vám i nedostudovaný psycholog potvrdí, že je to pravděpodobně způsobeno tím, že buď vyrůstala bez otce, anebo s otcem, který zcela neplnil svou roli otce. Pak si jej dcera samozřejmě dodatečně hledá v mnohém starším partnerovi. Pro Vás je to především důvod k zamyšlení nad svou rolí otce. Zde neustále pedagogicky všechny poučujete, ale připomínáte mi onoho kováře, který všem koval, ale jaksi zapomněl na tu svou kobylku. Vzhledem k tomu, jak jste se zde prezentoval jako presbyter naší církve, tak to pro mě není až tak překvapivé.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód