Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Evangelíci, co byste dělali

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 09. 11. 2019 22:31
Předmět: Re: Evangelíci, co byste dělali

Martin Janča napsal(a):
   Jiří Polák napsal(a):  > Co znamená "nechat žít"? znamená to dělej si co chceš, je mi  to  > jedno?  > Napsal jsem jasně, že bych se snažil udržovat vztah úplně stejně, jako  dřív.  >   > To je málo? To je fanatismus?  > Moje dcera si našla nevěřícího chlapa…    Můj komentář byl smazán, kdyby nebyl, mohli byste číst, že bych se pokusil  (dejme tomu že by to byl syn) o pomoc (nabídnout srovnání s krásnou ženou  Selenou), kdyby nepomohlo, měl bych ho rád stejně a možná víc. Kdyby si  našel gej-partnera, měl bych pochopení a přijal bych ho i s jeho partnerem.  To ale neznamená, že bych i tak něměl být raději, kdyby byl hetero a měl  ženu a děti. Proto jsem fanatik?    Jirko, nevěřící může být někdy lepší než věřící. Víra je důležitá, ale  nedával bych ji vždy na první místo.
Martine jasně že věřící neznamená automaticky výhru, stejně jako není automaticky výhra když člověk není gay. Píšu však o tom konkrétním pánovi, protože ho už trochu známe. Problém mnoha nevěřících (ne všech) je, že neradi přemýšlí. Oni ani nechtějí, protože by jim to mohlo vzít ty blažené "brýle". Raději razí filozofii "ať si každý dělá co chce" , protože tím pádem pak já mohu taky že? Jen dělání si prostoru pro vlastní svévoli a Bůh se musí odsunout na vedlejší kolej kydy typu "kdyby Bůh byl, tak…." Typické fráze lidí co za žádnou cenu nechtějí myslet. To je pštrosí životní filozofie, velmi rozšířená.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód