Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: morálka...

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 19. 09. 2019 10:55
Předmět: Re: morálka...

… a tichým schvalováním nezadaných vztahů našich duchovních …
Kde je v Písmu řečeno, že jsou nezadané vztahy, včetně před-manželského sexu, špatné? Řekl bych, že jste (křesťané kolektivně) uvalili na Lidi morálku nad rámec toho, co je skutečně požadováno Písmem - tedy zákaz nevěry, a to i jen po ní toužit, a zákaz homosexuálních a jiných nepřirozených styků.
Mně to přijde podobné, jako když středověké Hadísy přidaly ke Koránu různé bludy, co tam nebyly, a to, že je dodnes muslimové zastávají, není v pořádku… (Protože na Islámu jsou problém především ty středověké Hadísy a Šaría atd, ale Korán samotný, když se dobře přeloží, není až tak špatný, jenže Islám není jenom Korán…)
Tyhle přílepky k původním svatým textům jsou od toho, aby se s dobou postupně vyvíjely a podle okolností se přizpůsobovaly… A zejména pokud je závažný problém s nízkou porodností, tak zakazovat Lásku, která není podle středověkých pravidel, podle mě není v pořádku. (Což se opět netýká rozbíjení rodin, nebo sodomie, pedofilie a zoofilie atd, které jsou neprospěšné a škodlivé za všech okolností.) (K tomu zákaz miscegenace tam je jen velmi nepřímo Dt22:9-11 "Nezaseješ svůj vinohrad směsicemi, aby neposvětíš to naplnění toho semene, které zaseješ, a úrodu té vinice …" , ale ten zas bude třeba zdůraznit nyní, protože se změnila doba a okolnosti.)
Ptal jsem se tu dalších, protože mě to zajímá, a jen pan Wrána mi tu odpověděl, ovšem negativně, nikde to (nemanželský sex) tam (tedy v Písmu) prý zakázané není…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód