Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: jediný zájem

Od: Uživatel Evangnetu Roman Skála <>
Kdy: 06. 09. 2019 08:53
Předmět: Re: jediný zájem

P.A.Semi napsal(a):
 Jako vy jste odpovídal za pana Cajthamla, já odpovím za pana Poláka…    > Ve vašem sboru je vás 5 + půl  Tady co bydlím, u husitů se sice vyjímečně sejde i dvacet lidí, ale většinou  tam je jen kněz, varhanice a pět až sedm věřících. (U katolíků je tu lidí  trochu víc, ale zase jsou divní, po mši se modlí ke knězi, to jsem ještě  neviděl…)    Kdekoliv se sejdou dva nebo tři ve jménu mém, tam Jsem uprostřed nich… Má  to smysl, a když jich víc nemá zájem, nelze je nutit…    Je to škoda, že se většina našeho národa vydala do Číny, ne sice fyzicky,  ale kulturně… V neděli mládež vyspává kocovinu, starší tráví čas a oběd v  nějakém super-marketu, nebo se mazlí s mobilem. Jak Číňani, a přesně tam  směřují, do bezduchých bio-robotů obklopených plastikovým kýčem… (V Číně  si to duchovno vypárali zhurta a bagrem, tady jsme jako národ to duchovno  odložili sice mírněji, ale také dost důkladně, výsledek bude podobný, jen o  trochu pomaleji, pokud se s tím něco nezačne dělat v národním měřítku…)  (Pro ty, kdo to znají, míříte tu kolektivně do Star Wars, takoví ti bílí  roboto-vojáci… Není to veselý osud…)    > neuroticky-obsesivní moudra směrem k …  To je váš Trám, pane Skála, nevyčítejte bratrovi Třísku… Pan Polák není  ani zdaleka tak "neuroticky-obsesivní" jako vy…    > většinu výdajů sboru sanujete z pronájmu … Mnohé sbory naší církve se  musí spoléhat jen na ochotu svých členů …  Vaše Závist není pěkná vlastnost. (Pronájem je ještě relativně poctivá  činnost, nebo alespoň v téhle společnosti se to považuje za normální.)    Bylo velmi hloupé skočit na tu lest s církevními restitucemi. Stát by se měl  o církve starat, stejně jako se stará o muzea, divadla, "lidušky"  (školy umění) nebo o sportovní trenéry a kluby. Prospěšně to vzdělává  určitou část populace… Nechat z církví udělat kapitalisty, byť odložené o  třicet let, bylo velmi nemoudré ze strany církví a podlé ze strany naší  (((liberální))) pravice…    A pak z nedostatku prostředků ještě budete váhající lidi odrazovat od víry  vysokými poplatky na činnost sborů? (I když přiměřená oběť má smysl, ale  leckomu to třeba nedochází, a ovšem ta nebývá předepsaná nominálně všem  stejně, ale je podle možností…)
Pane Semi, nechápu, proč si hrajete na advokáta pana Poláka - copak je nesvéprávný? Situaci v tamním sboru narozdíl ode mě neznáte, přesto máte nutkavou potřebu se k ní vyjadřovat. Zřejmě jste zklamán z toho, že ty Vaše dlouhé a psychotické články zde nikdo nečte a Vy přesto chcete být slyšen. Nepoučujte mě prosím o biblickém zaslíbení o dvou nebo třech … V případě sboru pana Poláka se nejedná o zapadlý vesnický sbor, kde v neděli není žádné spojení. Naopak, jedná se o městský sbor, finančně dobře zabezpečen z pronájmů. I přesto, že mají takové privilegované postavení, nikoho nepřitahují. Možná, že jim je v tom takhle právě dobře. Co jim je do světa tam venku? Pan Polák trpí obsesí, že nejdříve je třeba homosexuály zbavit jejich homosexuality. Až pak mohou být pravoplatnými křesťany. Tomu se říká kádrování. Praxe nám naštěstí ukazuje, že i homosexuálové mohou být platnými křesťany, což pana Poláka asi znervózňuje. Neodpovídá to vzorci jeho myšlení. Nevím, o jaké závisti z mé strany zde hovoříte? Plácáte. Pronájem není nepoctivá činnost, ale pokud si sbor na ni až příliš zvykne, může upadnout do samolibého křesťanství. Už nikoho nepotřebuje. Vystačí si sám se sebou a o jiné se moc nezajímá. Příště se prosím raději nevyjadřujte k situaci, kterou vůbec neznáte. Němci takovým lidem říkají: besser wisser.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód