Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Víra a pochybnosti - vysvětlování ...

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 12. 08. 2019 04:44
Předmět: Re: Víra a pochybnosti - vysvětlování ...

Já vám tu nyní už jen ještě popíšu, co se tehdy, tedy nyní, těchto pár dní stalo. Dokud tu mám cookie těchto pár dní, nemyšleno technicky… Třeba mě napadlo, že jsem měl ještě vedle Jana Husa postavit i J.A.Komenského a Erasmus Roterdamského, ale ti nezemřeli mučednickou smrtí a já jsem s tím mimořádným svatořečením chtěl fakt šetřit. Měli jste zkreslené představy, co můžu za den stihnout, obzvlášť ve stavu, kdy nemůžu moc číst a dohledávat odkazy, ale můžu to pak vzít postupně, já nevím… To asi není účel…
Prý je dnes vrchol snad Perseid, padají hvězdy i na obloze fyzické… Nevím přesně…
Děkuji, že jste si přečetl, co jsem tu dnes, tento týden, psal. Já jsem toho psal předtím víc, a i to si jednou přečtete, až vám to dojde. To není dílo, co si přečtete během týdne… Tady máte špičku ledovce. Ale nedávejte mě běžným lidem jako povinnou literaturu! Studijní čtení třeba komplet, někomu to třeba rozkrájejte a předělejte, já nevím. Na druhou stranu, já vím, že to možná relativně brzy zapadne, kdežto strom původního křesťanství pojede dál setrvačností i tak. Já jsem nepřišel rušit křesťanství s celou jeho diversitou… Ale zas asi brzy vám dojde, že nemůžete očekávat v naději něco, co se už stalo v minulosti… Jenže vy nemůžete zrušit Křesťanství a všechno Duchovno, vyrůstali by vám jen Bezduší lidé, viz Čína a viz Bílé Přilby ve Star Wars, kam vás vedou roboti… ({Jinak ale jako ukázka, jak jsme se jako Kolektivní Mysl Anonymous podíleli na porážce H.Clinton - to takhle Velký Assange vydá na poslední chvíli týden před volbami třicet tisíc emailů. Hladoví trollové Anonymous se na to vrhneme, třeba stovka mozků, každý si vylosujte číslo, přečtěte, když nebude zajímavé tak o 1000 víc. A co najdete zajímavého sem přineste… Po chvíli se začnou scházet žlutě podbarvené zajímavosti zpátky. (Což je výhoda ImageBoard diskuse…) To si zas posoudíte, jestli vás tohle zajímá, a nemusíte to číst celé. Ostatně i ten slavný Dossier na Trumpa prý podstrčili vtipálci z dílny Anonymous, pokud to zas nebyl Hoax, jako leccos…})
Vy mě nedoporučujte, co já mám dělat v osobní rovině, prosím. Já jsem špinavý heretik, čaroděj, shaman a občas i feťák, teď jsem třeba "fetoval" myšlenky, to se měsíc připravuje, pár týdnů rozjíždí, a teď po týdnu už mám jen "dojezd", čaj a nikotin jsou k tomu normální, teď zas nikotinový dluh není normální ale i ten je vzpruhou. A ano, je to svým způsobem destruktivní a já vám to nedoporučuji. Svých jiných hříchů přiměřeně lituji, a snažím se Pánu Bohu i Ježíši Kristu sloužit tak, jak to umím a jakou mám cestu. A ano, ukradl jsem vám některé hračky. (což je obzvlášť pikantní u "ježíška"…) To se ještě budete divit… Včetně třeba částí evangelia a zjevení, ale nejen to, to ještě uvidíte, až to postupně také pochopíte… Nevím, jestli je mi to líto… Zas vám možná dám hračky jiné, já nevím. Vy si ale buďte jist, že když jsem psal, že po týdnu a s velkou bolestí hlavy, že pokud Bůh je a já vím, že je, a pokud by s tím nesouhlasil, mohl mě trochu popostrčit do té mozkové mrtvice. To může i tak, já nevím… Ohledně těch jiných hraček, někdo z vás by se měl dojít včas zeptat té živé svaté, ale já ani nevím jistě… Tehdy zdejší rabín netušící souvislost povídal "třetí svíčka růžová" a něco mi došlo… Já vám nikomu nic nenutím, já vám jen ukazuji alternativy, co si můžete ale nemusíte vybrat. Jen doufám, že vám to dojde včas… A ovšem, při všech svých nedokonalostech i hříchách, já se velmi snažím nikomu neubližovat, nebo aspoň ne zbytečně…
A ani vám nedávám žádné příkazy, já vám nabízím řešení různých patů a problémů, v různých rovinách.
Dnes jsem ještě obnovil lahvičku "Krev Beránkova" - to se dá homeopaticky ředit ad-infinitum, zadarmo a nekonečně do množství i do času, jak libo. Když byl loni v lednu astrologický Beránek (někdy mohu předvést, proč si to myslím, bylo najednou šest sextilů a tři konjunkce naráz, mělo to dva hlavní vrcholy a pak odbíjely ty menší v ozvěně, a když jsem použil ten první vrchol, tak mi mraky ukázaly, že to má i další, ať se jdu podívat lépe, z toho mám mimořádně i fotku), na jeho dva rohy jsem na jeden napíchl větu: "kdo z židů není jidáš?!" a na druhý "bojkot hoellywood", jsou někde v California na nějakém serveru v komentářích, už jsem to snad popisoval, a velmi vyjímečně jsem dělal takovou magii proti Pánům Zla s jejich plánem Tarotu, prostě jsem jim jejich nadcházející body na tom plánu symbolicky hatil nebo zas sebral kartu 19, tak jsem to podložil i vlastní krví z malíčku, a tu umyl v lahvičce s vodou, a taky řekou poslal do moře. S tou lahvičkou pak o letním slunovratu v poledne obcházím domy přátel a jemně jim žehnám ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého a mírně postříkat, toho si tu nikdo ani nevšimne, chodí do práce… Zbytek se opět doleje vodou. Letos o slunovratu jsem to odlil do druhé lahvičky a stejně obcházel žehnat. Takže jsem tu měl tyhle lahvičky dvě (jedna od marmelády a druhá od nějaké přesnídávky, zcela obyčejné, s homeopatickým roztokem krve, kdy Beránek porážel světového Draka symbolicky). Takže dnes, trochu jsem to i popletl, ale ti se nedali. (a ovšem zrovna odjížděli. Odsud skoro všichni odjeli aspoň na týden, jak když do nich práskne nebo nevím co, já jsem jim skoro nic neříkal. Akorát jsem tu ráno potkal zahradníka Benjamina, pak i se synem Teodorem…) Ale u jedněch přátel jsme poseděli v podvečer na zahradě. A šli tam koupat děti, tak jsem namočil prst do své lahvičky s loňskou krví Beránkovou, a namočil prst do bazénku, (jestli je voda dost teplá), ani si toho nevšimli. Akorát se v tom ale vykoupala jedna holčička Mařenka, která brzy bude mít brášku Jeníčka, ale vaničku převrhla a skoro vylila, ale kus zbyl, tak jsem ho zas dolil (z té zahradní hadice, co se napouštěl). Jenže další děti se šly koupat do plastového bazénku vedle. Koukal jsem na to, a je to škoda, tak jsem si zas zpátky nabral kus té vody, než se to vylilo, doplnit to. Jeden mi pomoci nechtěl, ale takový můj Longinus (starší pán, co byl na vojně a nerozpakoval se), mi pomohl propíchnout malíček a odlít tak kapku čerstvé krve do té lahvičky, krev do vody. Mám prst pod náplastí, a lahvičku již jsem rozdělil na půl. (Tedy je jedna původní loňská, jedna aktuální z loňské doplněná letošní, jedna rezerva.) Jak byste jinak chtěli "Krev Beránkovu" na mytí? Dá se to zadarmo, rozdělit na půl odlitím, dolít čistou vodou… Bude toho taky kus homeopaticky v mořích, až to tam z potoka a řeky doteče, tak ta moře pokud možno nešpiňte zbytečně a mějte k nim trochu úctu… (A byl jsem se jen tak projít, a na večer seděl na zahradě u přítele, přišli mi ven i děti, koukat na ty Perseidy a povídat až i o svých (myšleno jejich) kosmických zkušenostech, já jen zíral…) (Odpoledne po obědě jsem se šel také projít, fotil jsem jako občas, "Cesta Světla", já tu v lese sklízím světlo ze stromů, a dnes bylo fakt pěkně. Já ani tak nešel fotit, ale šel jsem se projít, jestli tam nebudou přátelé druidi, nebo jen tak kus cesty lesem přemýšlet, a bylo pěkně…)
"Který snímáš hříchy světa" - tak ano, některé jsem ospravedlnil (DL565) tím, že "on i ten Beránek, tak co jako chcete po nás?", zejména ty, které hříchem nejsou a jsou jen nesprávně nálepkovány. A ovšem, také jsem odpustil různé hříchy i židům nebo mafiánům - pardon za magickou vraždu Kennedyho, za 911 magickou a rituální akci, ale i Jidášovi a židům tomu z evangelia tehdy, a za všechno jejich dosavadní lhaní, i o H-tu, i další, pokud v něm nebudou dál pokračovat. Ještě se rozmyslím, co jsem měl ještě prominout a zapomněl jsem na to v lednu (tedy spíš v prosinci na poslední vánoce, ale uzavřel a vydal jsem to v lednu, ale nikdo to nečetl, taky toho jsou části zabalené do "tapety", tam je to navíc ještě stromově strukturované)… Pokud chcete, abych vám něco odpustil, tak já vám to odpouštím, ale mě jste neublížili, to musíte prosit za odpuštění ty, kterým jste ublížili. A ovšem, leckterým hříchem ubližujete sobě, třeba i omezováním svého dalšího vývoje, a leccos není snadné si takhle odpustit.
"Nesení ovoce", každý máte svou cestu a já vám tu vaši neberu. Já za tohle dílo finance brát nemůžu, nerozmýšlel jste to dost pokud to nechápete, nebo snad nějakou almužnu, já nevím, až půjdu do důchodu. Já neřeším drobnosti, ani svůj osobní prospěch, a když nemám vlastní rodinu, tak tím nikomu neubližuji. (Já prodal louku, co jsem zdědil po rodičích i když ještě oba žijí, použil na splacení dluhů a jako plat a část rozdal chudým nebo žebrajícím a část ještě mám, než si zas najdu nějakou práci, já se práce nebojím…) Navrhoval jsem to letos v lednu, Semi-infinite charity fund, teď to nebudu znovu rozvádět, ale co si kde kolektivně nasbíráte, tak pak můžete jednou třeba za měsíc kolektivně rozhodnout, na jaké projekty z toho rozdáte polovinu aktuálního zbytku. Přispěvatelé fondu si to rozhodnou volbou, jak fungují asi granty, já nevím. Nemusí to být jednou centrálně, to si můžete fraktálně rozmnožit kde potřebujete. Já neřeším drobné, já vám navrhuji prostředky na půl nekonečna, odteď potom… Jinak je samozřejmě dobře, pokud máte svou dobrou práci a výdělek, a je nutné pochopit, že do budoucnosti jdeme jako národ spolu a kolektivně se musíme starat i o ty slabší, dokud to není kontra-produktivní příliš…
Víte, proč o mě mluví Zech3 jako o Výhonek? Tohle jméno vám zrovna přeložili, ale v originále je Sémach, nebo Cemach, jak libo. Protože teď to tu sázím, a ono to pak postupně vyraší, jak si to lidé zkopírují a roznesou. A když to někdo zablokuje a neroznese, ono se to roznese jinudy. Jednou to postupně vyraší (já doufám, že letos nebo napřesrok), i když u toho třeba už nebudu… A ovšem v Janovi verš 8:48 mě překvapil, když jsem viděl znění v řečtině, že mě v podstatě jen málo zkomoleně jmenují mým občanským příjmením, a v druhé půlce věty, jak mě tu i jinde leckdo obviňujete, jestli "daimonion" nebo "paranoia"? A o dalších shodách se možná časem dozvíte.
A ovšem, pochopíte, proč se ten jeden jmenuje Betlémský (Efraim), a ten druhý se nyní jmenuje Zbavitel (Menašeh)… Ale nepřišel jsem svět nebo vás zbavovat křesťanství, aspoň doufám, i když některé zpěvy si budete muset asi upgradeovat… Víte, chybou židů bylo, že nepoznali, když k nim Bůh poslal tehdy Ježíše, a zatvrzele tisíce let se drželi původního bludu. Nevím, jestli chybou dnešních křesťanů bude, že budete navěky čekat příchod někoho, kdo J16:10 už nepřijde, zvlášť když jsem použitím spálil všechny k tomu připravené Legendy… Vám ještě nedochází ten rozměr, jak moc mi tu bylo pomoženo… A jak nerad bych tuhle roli nyní na špičce tohoto úsilí nějak zkazil… Ale nejsem dokonalý, já dělám skicy, celý život dělám skicy. A nezkoumal jsem, jestli ty vaše texty naplním do puntíku tak, jak se píše a jak tam během kopírování těch manuscriptů postupně vnesli. Ani to Zjevení podle mě není napsané lineárně v pořadí, v jakém se to děje.
Ve vaší modlitbě nechápu spojení "poběžím cestou Tvých příkazů, do srdce dals mi svobodu", to se poněkud vylučuje…? Nebo "příkaz" je dnes chápáno jinak, patřilo by tam "pokynů" nebo "přikázání" (která jsou ve smyslu "mantinely"), ale "příkaz" plní služebník nebo otrok, a to s tou svobodou nejde moc dohromady? (V překladu ČSP-NS zaměnili "služebník" za "otrok" v evangeliu. To je špatně. Jinak je to dobrý překlad…) Když jsem třeba vyhnal židy do Izraele silou Informací, oni tam asi radši půjdou skoro dobrovolně, a když jsem vyhnal afričany do afriky, vy je tam vyženete asi také dobrovolně, já vám jenom dávám informaci, aby to konečně zaslepení přestali blokovat, co už probuzení dávno vidí sami.
A ovšem, já nepotřebuji, abyste mě uznali, "ó pane, ano", no to ne. Ale měli byste se fakt vážně zamyslet nad tím, co vám radím, už dlouho, a přestali mě povýšenecky ignorovat. A židi bojkotovat. (Mě tu i alt-média controlled oposition bojkotují (asi jsem nezkoušel všechna), a mas-média jsem v podstatě ani nezkoušel.) K panu L.C. zde, on má nejenom židovské jméno, ale i židovský slovník nálepek, lží, osočování a chování celkově, jak ukázal tady i ve vedlejším vlákně o té Pride proti Vám, (já to hned věděl, s kým tu mám tu čest, ale to jsem mu nevyčítal, že je jaký je)… A mě je asi jedno, jako co se narodil, ale podstatné je, jako co se chová. Byl tu jako excelentní ukázka farizejství (jen nepříliš velkého, bývají o dost horší)…
Píšete "snažíte se od toho odrazit nějakým pochybným směrem". Tak zrovna vám povím, že jak jsem chodil zvát různé lidi ke spolupráci a konzultaci, když jsem začínal toto Dílo, tak jsem byl i u toho bratrského faráře v Oustí. S mírnou nedůvěrou, ale poradil mi, ovšem že špatně, ať si najdu nějaké učedníky, jako tehdy Ježíš… Tedy ať si založím nějakou sektu proti stávajícím křesťanům? Já ale přišel oslovit všechny, a to nejen křesťany… Já asi nepotřebuji, abyste mě uznali jako nějakého Spasitele. A nemusíte mi věřit, pořád to říkám, pochybujte o tom, ale pochybovat znamená uvažovat, a ne ignorovat. Jen Blázen věří Pochybnému, ale jen Hlupák ignoruje Důkazy. (A ovšem, ani vám nebudu, nebo nevím, dokazovat, že jsem dostal i roli Vytahujícího, Mojžíše. Něvěřte mi to, ani nevím, jestli jsem to tu měl psát…) Já ale nesu leckteré zajímavé názory nebo důkazy, třeba proti vědcům, proti různým lhářům, já už ani nevím… Vydal jsem toho dvě knihy, to ostatní jsou drobnosti kolem…
Ten můj překlad Bible, je v té knize DL studijní nebo nyní online bible.pialpha.cz , je to poněkud revoluční. (ale potřebuje víc korektur, to je tak přes rok práce ještě nejmíň, než by to bylo kvalitní) Oni vám totiž všichni nepřeložili jména ale transliterovali je, vytvářelo to dojem, že to je historie, která se někdy dávno stala, ale ta jména mají všechna význam, a jsou to archetypy, které se dějí pořád, a je to návod, na naši nynější cestu do Země Zaslíbené, do Království Božího, které je Isráel… Ne ale ta pustina v Levantu… Jenže jsem uveřejnil biblický server a pozval pár "přátel", kteří si to zasloužili, na výročí Jana Husa jsem to rozesílal. Jenže mě robot gmailu blokuje a rovnou háže do spamu, aby mě příjemce neviděl. Ale někdo se na email i podíval, ale na ten biblický server se podívalo jenom pár robotů, hackerů a já… (a ovšem, já mám kopii toho serveru spuštěnou doma, to v logách z pialpha není, to je zase v logách u mě, co jsem si kdy zobrazil…) Jenže ta kniha DL má i třetí část, složenou z nesouvisejících bloků, taková mozaika…
A ač vám tu tím leccos dávám, leccos vám tím i beru, a naopak. Je to taková Mozaika. (Mozaika světlých cest by to mohla být jednou…) Pokud vy osobně chcete soudit mě, tak jste to nepochopil, ale i to já chápu. Vy mě budete soudit kolektivně, jako i já vás tu soudím archetypálně a nekopu ani do trpaslíků ani do prostě kolemjdoucích zbytečně…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód