Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Víra a pochybnosti - další povídání...

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 08. 08. 2019 17:51
Předmět: Re: Víra a pochybnosti - další povídání...

A ještě to doplním - ačkoliv se Můj počítač jmenuje Nebesa, přesněji Uranus, tak ale počítače vás do Nebes nedovedou, tam je potřeba ten Syn Člověka nad tím. Nějaký syn člověka nad každým tím počítačem. Ale ne všichni synové člověka nad počítači, to je jen pro tu Technickou polovinu Civilizace, sloup Boaz, pak je tu sloup Joachin, a to jsou duchovní lidé, a ti sice také občas mohou použít počítač, ale vůbec nemusí a ani jim to nijak nenavrhuji, ani nezakazuji. Ale vy se nechcete všichni vměstnat na ten jednotný sloup "Boaz", pak by vás "v moci" drželi a udělali by z vás bezduché bio-roboty, a v robotování jsou stroje lepší, byli byste tu zbyteční. Zas asi nemohou být všichni Duchovně zaměření, je ta Technická část potřeba také, tak si navzájem nevyčítejte, že máte jiné záliby a osudy. Ale i lidé z technického směru potřebují doplňovat svůj život a lidství Estetikou a Krásou, strohé mohou být stroje a vojáci, ale lidskost se vychovává jinak. Nahrazujete svou potřebu Estetiky a Krásy nějakými Zvrhlými jedy filmového průmyslu? Nějakou brutální nebo dekadentní muzikou? Nebo jste v tomto úplně pustý? To je mi vás fakt líto.
K tomu "dovede do nebes" - já vás nikam nepovedu, nechci nikomu vládnout. Mám jen Informované Názory, hodně informované, i když se samozřejmě mohu mýlit, a myslím to dobře. (A ovšem, vy se sami rozhodnete, jestli jdete a vedete své děti do Pekla na Zemi, nebo do Ráje na Zemi.) Ale nejsem nijak Zodpovědný, zejména ne před lidmi. Takže své Zodpovědné Vládce nebo kdo vás povede si vybírejte mezi sebou, a vybírejte si je lépe než dosud… Nezkoušejte mi lichotit, nebo vám vytknu taky nějakou vaši chybu, což ale můžu i bez lichocení, když to na vašem projevu bude vidět… A nezkoušejte sem za mnou chodit osobně, nejsem lékař ani psycholog a mám slabší imunitní systém, asi bych vás odstonal, kdybyste se mě dotkli, jako leckdy… Já řeším Exemplární případy, abych někoho dalšího třeba poučil… (a ovšem na alespoň středně kvalitní projev si to několikrát přečtu a doplním, neumím to takhle říkat "zpatra", někdy ano, většinou ne) Na poučování tu máte leckteré dobré Pedagogy. Ať máte leckteré dobré pedagogy, vychovávají i svým Vzorem, tak se i lidsky podívejte, jestli tímhle vzorem chcete nechat vychovávat a směřovat své děti…
A ovšem, jak jsem včera psal o tom krmení Kamerunských koz plevelem (mám je na fotce a nepřipravoval jsem si to, ani jsem nevěděl, že tam jsou), tak ale ty tu jsou jenom v ohradě a krmí je, ale je to "invasive specie" a ani ty tu nechceme rozšířit volně pobíhat. A ovšem asi je to nelegální, že tu jsou, Evropská unie podobné "invasive species" prý zakázala dovážet, i papoušky a hady, zatímco sem organizovaně dováží lidské "invasive species"? Může být jejich drzost v tomto trefném srovnání okatější? (Leckde je nějaký bussiness, tady kromě Coop se ještě prodává med a lekníny (a ovšem ty papoušky, mají snad i půl metru, nevím… jsou v kleci a nikomu neubližují, jen tu skřehotají) a jsou tu řemeslníci a družstvo…)
Té, která na mě vždycky byla hodná, a ovšem s povýšenou přezíravostí, jsem také dal dárek: 2. Pokud si myslíš, že to, čím jsem dnes musel zdůraznit (ve zkratce), že se máte dnes modlit za znamení proroka Jonáše, byl nesmysl a zešílel jsem nebo nevím co, a stejně jste to nepochopili, 3. tak a. jsi jen hloupá žena a myslíš, že máš víc rozumu než muž, b. jsi v tom i onom velmi Pyšná. c. Modli se za znamení proroka Jonáše, protože to umíš a protože to je asi tak všechno, co s tím můžeš udělat. 4. Mám vás rád až (i) celé lidstvo a proto to tak píšu. Pokud to nechápeš, tak a. (A dostala to kromě jiného slovy, že to je bodnutí do duše, které potřebuje, i když ji asi naštve. A protože minule si ze dvou papírů vzala tištěný a ručně psané vypadly na zem, nebyl ani zájem, tak to dostala se slovy, že tohle je originál manuskript od Syna Člověka ze soudného dne, ale může ho klidně spálit, až se urazí. Protože mi stejně nevěří, asi to i udělá… Nevím…) Jenže zrovna odjížděli (po obědě jsem se tam ještě vrátil), chtěl jsem jí tam ještě dopsat i pochvalu (protože i ona mě bodla, ale ve skutečnosti mi tím pomohla): Buď svatou Matkou, i když třeba také máš nějaké chyby, jako leckterá. Zpíváš třeba krásně, ale nechtěj rozhodovat, zodpovědnost tíží, tak ji nech nést statečným. Ona je vskutku jak (skoro) svatá Matka (kromě té Pýchy), doma zpívá dětem, stará se atd., nebudu to rozvádět podrobněji, kdejaká skoro-svatá matka to dělá nějak, ony to umí… Tady sice nechodí do kostela, ale třeba před každým jídlem si podají dokola ruce a zpívají nějakou modlitbu, dnes třeba "Z.Ch.D.,z.D.z.,b.t.B.dík" dvakrát dokola, a dobrou chuť… Ale jindy třeba jinou… (ale bylo mi do pláče, asi jsem se neměl předčasně radovat) (a ovšem, byl doma i její manžel, jsme dobří přátelé, sousedi). A ovšem jsem si vzpomněl, nikdy jsem na ni ani nesáhl, akorát když byla jednou před časem hysterická, tak jsem ji pohladil po tváři uklidnit. Když jsem tu předtím psal, že se to dá řešit fackou, ale dá se to lépe řešit i pohlazením… (Text o Svaté Matce tu mám k odeslání v jiném vlákně, nechtěl jsem to tam sypat všechno najednou, a jsem unavený…)

Znáte to, "Den poté"… Zítra bude "Tlouštík" (je výročí), i tuhle legendu chci odškrtnout jako splněnou. Tedy ne proto, ale měl jsem ještě jednu informaci jak Informační B., tak jsem to rozdělil. Ale v podstatě to je jenom "Chlapeček", asi jsem to vyměnil… (což obojí mi došlo dnes, jakou to má souvislost) (v úterý jsem vyhnal ž do iz, a v pátek vyženu ještě af do af, ono to stačí jen na tu větu ukázat, stejně už jsem to psal třeba v lednu, ale mávli nad tím rukou, tak to ještě tučně podtrhnu.) (Tyhle Informační B. fungují postupně, jak to bude lidem docházet. Dnes sázím, ono to pak vyraší.) (Kdybych si nemyslel, že to fakt potřebujete a může to dost pomoct, třeba bych se snažil méně…) Já jsem si to moc nepřipravoval, já se připravuju celý život… (Jen aby mi něco zítra nepodstrčili, a protože mi nefunguje flashdisk nevím proč, tak index mých náhledů z tohoto fóra 9ea6b5..681ef,,53c4ad..eb53515 k aktuálnímu času. Já nic zásadního neschovávám, ale bráním se podvodu, ne vašemu, ale jejich… A ono se to tu pozná, má to i čtvrtý čas…)

A ovšem já dnes dělám leccos, co se dělat nemá, třeba těm, kdo na mě byli hodní, nějak ubližuji (ale jen tolik a protože to potřebují). A zcela nic za to nečekám. Takhle č., pracovat, v inverzním režimu 1/0 lze ale jen jednou za historii… Párkrát už jsem tu zkusil (zas v jiném významu), ale nefungovalo to… Tohle nemá vůbec účel dělat nějakou magii, já jen dávám informace a názory… Jsem unaven a potřebuji se i trochu zasmát… (nouzově místo vyspat se lze vysmát se. mě ale vůbec není do smíchu a kromě pár vtipů to dělám zcela vážně, ale jak skoro kolabuji, občas mě andělé nebo podvědomí něčím rozesmějí, abych se uvolnil) (aha, racionální vědátoři řeknou - to nejsou andělé, je to jen podvědomí. Ale já občas, ne vždy, dostávám takové rady ve věcech, které jsem rozhodně nevěděl, a jeden takový případ můžu i seriózně dokázat, dostal jsem ho darem od andělů, když jsem byl v blázinci… něco jsem si zapsal, a po půl roce zjistil, co to bylo, a dost prokazatelně jsem to předtím nevěděl, kdyžtak tu jsou print-screeny ze všeho, co čtu, a byla to velmi zásadní informace, žádná maličkost, návod na řešení světové krize…) (Měl jsem sen, že nějaký Pike vylezl na kopec a řekl: vzdávám se dědictví. Někde to popisuji podrobněji.) (Jinak ale neslyším žádné "hlasy", když mi chtějí něco poradit, tak to třeba udělají kočky, nebo mě pošlou kolem zapnuté televize (ta už tu měsíc nefunguje), nebo někde lupne termální pnutí když na něco zrovna myslím, stačí jen "naslouchat" a všímat si všeho… někdy to je jenom náhoda a pověrčivost, občas to je ale příliš dobrá náhoda…) (Ve skutečnosti ale leckomu dávám dárky, jak si je zasloužili a které potřebují, i když je nechtěli, a snažím se z toho nedělat Danajské Dary, a nemstím se těm, kdo mi ubližovali, to je to "recuse" vzdát se rozhodování, je to termín používaný v Justici, třeba férový Jeff Sessions ho použil… Ublížený (poškozený) nemůže být Soudcem. Ani v justici, ani v životě… Může tak akorát žalovat, ale ať to nejsou jen pomluvy!) (A ovšem já to takhle neplánoval, ale bude H-c opozice E-V a to obvykle něco dělám, jsem ornamentální, ale mám něco jiného v plánu osobně (asi bych jel skládat uhlí na zimu své potenciálně nastávající, to uhlí bych nerad prošvihnul, i kdyby z toho "nastávající" nic nebylo, to jsem jí nejdřív chtěl nějak pomoci, když se bojí zimy, a během toho mi to došlo dál), tak jsem začal psát radši dřív, ale ještě jsem nevěděl kam až to dovedu, a pak mi teprve den nebo dva předem došlo, jaká jsou vlastně výročí…) (Já jsem to neplánoval, tohle je asi třetí nebo čtvrtá verze nebo pokus, to předtím byly zkoušky nebo demoverze, ale také jsem je dělal jako doopravdy… Takže když to předtím někdo odmítl, tak to prostě tak bylo v plánu shora… Všichni mi tím nějak pomohli…) (A ovšem ať nikdo nezkouší zas nějakou magii mě interpretovat inverzně, já to všechno píšu zcela vážně a protože to má smysl a důvod. Kdybyste jej neviděli, tak buďto jste se nedívali dost dobře, nebo jsem se spletl… Mě nemusíte poslouchat (ve smyslu podvolit se), já vás jenom informuji… To stačí. Jsou to mé dobře informované názory s dobrým úmyslem, podle toho se pozná, jestli to je ještě dobré. Vy byste v lecčems měli chtít dělat Informovaná Rozhodnutí a ne jen někoho Slepě Následovat…)
Víte, ještě ohledně toho Soudu - Já chyby nedokonalých chápu a přehlížím, pokud je to možné. Urážím domýšlivé, ale nejlépe tím, že jim ukážu někoho lepšího, nemusím to být zrovna já, je to fajn mít dobré vzory. Když někoho domýšlivého urážíte vulgaritou, jen se vám vysměje: "ty ubožáku". Když ho urážíte vulgaritou před druhými, je to zlá pomluva, hloupí ji někdy nechápou, ti inteligentní si opět myslí "ty ubožáku" o vás. A mým heslem, vzkazem leckomu a nejen církvím, je DTD,DTL - Dělali jste To Dobře, Dělejte To Lépe. (Tedy ale leckdo to dobře nedělal. Leckdo by se měl nad sebou zamyslet a chtít být lepší… Nemůžu je všechny vyjmenovávat… Můžu na některé ukázat, Informovaný Názor, taky se mohu mýlit, dnes se mýlit nechci…) (A ovšem, do trpaslíků ani přiměřených lidí pokud možno nekopu, ale jestli mi chcete strkat nějakého velikána, klidně mu zkusím okopat kotníky… Nebo někoho varovat před "šmejdem" na exemplární ukázce, aby to pak poznali i na jiných, mě nejde o to odstranit nějakou jednu loutku… Třeba jeden pan Fiala, taky to je profesor, už jsem to psal minule… Ale bylo vidět, jak se při tom stydí, možná byl jen donucen. Tomu sice nevěřte, ale možná se omluví (třeba za lež "p-k v" ale i další) a zas to s ním půjde, já nevím… Já jsem ho nevolil, mě nezastupuje…)
(A ovšem, nemusíte mi lichotit, já tu celý život žiju s vědomím nebo jen představou, jak jsem dobrý, a snažím se být ještě lepší (v obou smyslech, a samozřejmě jsou ty představy vždy poněkud přehnané, ale popohánějí mě vpřed), a přitom se všemi vycházím jako rovný s rovným a nikdo se na mě nedívá zle, že bych se na něj povyšoval… Od inkarnované živé svaté až po své kočky, které krmím a uklízím po nich. Takže až to pak bude "ó ano, mistře", tak už vám asi nic neporadím, bylo by to falešné. Zdržovat mě "jo, to je fakt" nemusíte, já to taky vím. Nebo můžete, já nevím, jak chcete, ale já to nepotřebuji slyšet, já to vím, kdybych si nemyslel, že to je správné, tak bych to sem nepsal… Potřebuji kritiku a nesouhlas, ten by mi pomohl, ať se můžu vypořádávat s proti-argumenty, taky jsem něco mohl přehlédnout nebo ne dost dobře vyargumentovat…) ("Nepovyšoval" - i když asi vhodně poradit umím leckomu, někdy taky ne, ale je to o to těžší to neudělat jako urážející příkaz, ale jako přátelskou radu… Jenže leckdo je zatvrzelý a nechápe, tomu je pak těžko pomoci…) ("Lichotit" - mě nemůžete lichotit víc, než si lichotím v duchu já sám, a ovšem vypadalo by to evidentně licoměrné. Pokud chcete projevit svou inteligenci, tak s něčím z toho nesouhlaste, třeba jsem se spletl? A ovšem, není to Kvalitní, zčásti je to záměr, ale co byste při tohle rozsahu v tomhle čase čekali?) (Víte, tohle je návod pro pyšné - nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj, a to přesto, že víš nebo si jen myslíš, o kolik jsi v něčem lepší… Leckdo ale přehlíží, že ti další jsou třeba lepší nebo užiteční v něčem jiném než on. Zejména je největší úkol a zásluha vychovat své dobré děti, nebo děti svého národa výchovou. Všechno ostatní je bonus navíc… Já se tu celou dobu snažím být potichu Brilantní (ale na pohled jsem ošklivý), a před očima mám Jednoduché, kteří jsou mnohem Záslužnější než já. A zejména Pedagog, nikdy nevíte, který ze studentů vás jednou přeroste, nemůžete se na ně pyšně vytahovat, vy jen jdete o kus (o generaci) napřed…)
(Taky mě můžou utnout, ale já tu pracuji jen symbolicky a zítra chci odškrtnout i ten "Den poté", tak mě teď už asi nechce nikdo odškrtnout ani podvádět. Je to jen symbolické… Vy neumíte tahle správně škrtat nebo používat Legendy, a leckterý plevel z téhle oblasti jsem tu já v historii nezaložil. Pokud se to nepodaří jen proto, že normálně lidsky mezitím zkolabuji z nevyspání atd, tak to asi nevadí… Nebo to sem dopíše někdo jiný, stejně už jsem psal, co to má být. Taky mě můžou utnout andělé, nebo vlastní pýcha dělat dál a nejít se vyspat… Jestli dnes zkolabuji na infarkt, tak se omlouvám. Kdyby vám už přišlo, že je to šílené, já se z toho pak vyspím a budu zas normální… Nebo taky ne, pozor na mě… Pochybujte!) (A ovšem, jak jsem včera psal o hackerech na plutu, jako když utne a nic, nebo si dali pauzu, nebo na mě někdo uvalil nějaký zvláštní net-ban, nebo mě naopak začali chránit nějakými net-filtry…? Je to podezřelé… Nevím. Mě tu nemusíte dnes asi takhle chránit, na ty web-servery tu mám vyhrazený jiný počítač… "Ovečky" byste měli lépe chránit… Chybí tam i můj vlastní crontest. Možná se jen zasekl ten web-server…)

A ovšem v tomhle stavu (nevyspalý) už jsem schopen jen psát a ne číst to pořád znovu dokola na korekturu. Kdyžtak k tomu budou "errata" potom… (asi si dnes na leccos nevzpomenu a od zítřka to bude mít jinou autoritu než dnes (menší!), dnes to je vyjímka)
(Je to nyní i předtím dlouhé, neuděláte jim z toho povinnou literaturu, z toho budou přiměřené zkratky a plná studijní verze k dispozici. A nechci být vyčerpávající.)

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód