Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: 3 připomínky

Od: Anonym: Hledající---.viamedia.info )
Kdy: 03. 07. 2019 15:17
Předmět: Re: 3 připomínky

Anonym napsal(a):
   Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):  > Domýšlím se, jak to mohlo být na onom sborovém dni emočně. Komunikační  křeč.  > Farář o vás věděl, cítil, že čekáte, až vás osloví, furt se chystá, až  > nastane příležitost a trápí se, že ji nenachází. Třeba i vnímá, že ve  vás  > roste naštvanost, a u něj souběžně roste nechuť vaši naštvanost  překonávat.  > - Ano, já vím, že farář by měl být "profesionální přítel" a  že by  > měl takovou situaci zvládnout. Ale chápal bych ho, že ji často  nezvládne.    Nechci to tu už rozebírat. Nechci, aby mě tu někdo poznal. Jen vím, že ten  farář o můj vstup do sboru nestojí. Dal mi jasně najevo, že by mě  "toleroval". O toleranci nestojím, hledám víc než, že mě bude  trpět.
No ze své dlouholeté zkušenost z církve jsem pochopil, že církev sice mluví o misii. Ve skutečnosti je to ovšem tak, že církev je sama sobě účelem ve své vnější podobě a tradici. O nové lidi nestojí. A když by už někoho chtěla, tak jen takového, koho by si přizpůsobila k obrazu svému. Příliš často je to tak, že lidé přišlí z vnějšku jsou v církvi pociťováni jako cizorodý prvek, vetřelci.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód