Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Pojďte se bavit aspoň chvíli normálně

Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 29. 06. 2019 22:00
Předmět: Re: Pojďte se bavit aspoň chvíli normálně

Martin Janča napsal(a):
 Pse, píšeš čím dál hůř. Děláš ostudu legendárnímu nicku, který byl před 7  lety můj! Čti po sobě, nebo ho vrátíš!    Ano, ubývá evangelíků, ale křesťanů celkově přibývá. Ne však v Evropě.  Přibývá celosvětově katolíků a evangelikálů. Čím to, že se protestantismus  po půl tisíciletí vyprazdňuje? Nedrží se původních hodnot? Nebo ztrácí  význam po reformách v KC? Nedokáže zaplňovat prázdná místa na duchovním  "trhu", které přebírá alternativní spiritualita nebo  mimodenominační křesťanské formy?    ❓❗
Nemohu mluvit za ostatní. Já vystoupil z evangelické církve nedávno. Léta jsem tam setrvával jako mrtvý člen, přemýšlel jsem o návratu, ale došlo mi, že šlo jen o sentimentální touhu vrátit to, na co jsem byl zvyklý v dětství, tj. jakousi sounáležitost a bratrství, přestože mě to radikálně odřezávalo od okolního světa a já jako skleníkové dítě ztrácel kontakt s běžnou realitou. Dnes je doba jiná, nevím, jak to dnes v církvi chodí, ale fakt je ten, že když církev navštívím, mám pocit jakéhosi uzavřeného společenství, který cizince k sobě nepustí, drží si svůj odstup a žije život mimo venkovní svět. To mě od případného kontaktu zrazuje znovu. Křesťan musí do světa a nebude-li v něm žít, nebude mu rozumět a nebude ani lidem mimo církev k užitku.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód