Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 20. 06. 2019 10:19
Předmět: Re: dotaz na pana faráře Wránu

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Určitě. Svůj postoj přesně k této otázce jsem tady už před časem napsal,  můžete si ho dohledat. O skrytí mého stanoviska mi teď nejde. Ale: nejsou  otázky a nejsou odpovědi bez kontextu. Když se někdo na něco ptá se zlým  záměrem, je často lepší neodpoovídat. Dost jsem se k tomu naučil od Ježíše.  Napadne vás, kde se Ježíš právě takto zachová? A proto se teď ptám už vás  dvou, proč mi pokládáte tuto otázku? Možná mě opravíte, ale prozatím vás  považuji za dva provokatéry, každopádně lidi nevážné, kteří tady sami  plácnou jakoukoliv kravinu. Například: vnášíte tady stále a stále téma  homosexuality,a pak říkáte, že to církev je jim posedlá. Jste lidé, skrytí  za nicky, kteří sami za svá slova odpovědnost nenesou. A přitom ta slova,  která po mně chcete, odpovědná být mají. Představuji si, že za mnou přijdou  dva homosexuálové, že se mají rádi, a že by si pro svůj vztah přáli boží  požehnání. Co bych tak asi řekl? Když tojím v zodpovědnosti vůči Bohu a jeho  slovu? Když stojím v zdpovědnosti, že budu brát vážně lidskou důstojnost  těch žadatelů?
Odpovím vážně: Spálil jsem se v církvi tolikrát a setkal se s tolikerým pokrytectvím, že jsem dlouho tuto zkušenost zpracovával a držel se, abych církevníky s jejich "bohulibými" proslovy neposílal k čertu. Dnes se na církev dívám s velkou opatrností a nestydím se si dělat legraci, zvlášť když k tomu místní diskutéři svádí. V reálu jsem jiný, jsem schopen vážné diskuze a dokonce prozradím, že se z minulosti od vidění známe. Blíž vás neznám, přátelé jsme nebyli, ale vím, že jsem ve vás pocit, že jsem provokatér, nevzbuzoval.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód