Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: bdělost

Od: Anonym: Pavel Tomíška---.cust.tlapnet.cz )
Kdy: 18. 03. 2019 17:27
Předmět: Re: bdělost

V západních chápání je to, když označíme něco z našeho ne-já jako (druhou) osobu, to nejvyšší, co o něm můžeme říct. A když řekneme, že je to "osoba", už v sobě obsahuje, že to zůstává pro nás ne zcela poznatelné - to přece víme, že i druhý člověk (natožpak asi Bůh) pro nás zůstává tajemstvím. I sami pro sebe jako osoby zůstáváme neznámí… To je velmi pěkně řečeno. Naprosto s tím souhlasím. Znamená to, ale že ani Vy nemůžete říct, že jsem přebral cizí pravdu bez přezkoušení. Nevadí mi slovo Bůh, sám ho často používám, jsou chvíle, kdy se mi hodí k tomu co chci vyjádřit, jako žádné jiné slovo na světě. Vadí mi jakákoli pevná neměnná představa, i představa Taa, nirvány, čehokoli jiného. Nejúžasnější věc, kterou jsem nalezl je prázdnota, protože co je prázdné, to se naplní. To není citace, to je zkušenost. Nikomu to nedokážu vysvětlit. Je naprosto v pořádku, že hájíte svůj postoj. Myslím, že je dobře, že jsme otevření a tolerujeme se, jedině tak se dá postavit skutečný most mezi dvěma tolik odlišnými světy.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód