Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Diskriminace na evangnetu

Od: Anonym: A.R. <> ( ---.149.broadband3.iol.cz )
Kdy: 01. 03. 2019 23:05
Předmět: Re: Diskriminace na evangnetu

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Sorry, mám z vás stále pocit, že si ze mně děláte "šoufky", teď  když mě oslovujete velebný pane, vy přece víte, že evangelíci tohle  nepoužívají. Ale dobrá. Jak Pavlovi na tomto místě rozumím, a vím, že vaše  téma není přímo h., ale především závaznost posvátných textů. Tak tedy, mé  pochopení tohoto místa mělo charakter "aha zážitku", už kdysi,  když jsem se zabýval křesťanskou etikou soustavněji. To, co tady Pavel píše,  mi dávalo velký smysl, vhled. Tak proč si myslíte, že by mě měly přesvědčit  rozumové argumenty, přesněji jiné rozumové argumety, protože i Pavel tady  chce argumetovat rozumově? Mně prostě Pavlovo pochopení přišlo  "logické". - A jak mu tedy rozumím? Pavel tady píše, že lidé měli  uctívat Boha, ale nebyli toho schopni, a místo toho uctívají stvoření.  Vztah/relaci mezi Bohem a člověkem, který se od nich požadoval, si zkrátili.  Nesnesli propast, která je od Boha oddělovala, proto začli uctívat to, co  mají "po ruce". A proto byli uvrženi do h., kde platí obdobné. Muž  se má oženit a milovat se ženou. Ale mnozí tu propast odlišnosti mezi  pohlavími nejsou schopni překlenout, proto souloží s příslušníky pohlaví  stejného. Atd.
Takže já jsem byl uvržen do homosexuality, protože jsem neměl nikoho jiného po ruce?? No větší blbost jsem nečetl. :-D To je tak, když se homosexualitou zabývá amatér. A proč můj bratr homosexuál není, když jsme vyrůstali ve stejných podmínkách?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód