Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Proč se na evangnetu řeší...

Od: Anonym: A.R. <> ( ---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 20. 02. 2019 22:02
Předmět: Re: Proč se na evangnetu řeší...

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Pane, to je odpověď neodpověď. Myslíte, že se heterosexuálové dělí na ty dvě  skupiny, které tady vypisujete? To nemyslíte vážně. Vy přece musíte být  vzdělaný člověk. Tak proč tu pokaždé jenom tak vtrhnete, na všechno odpovíte  sekernicky, a zase některý večer nashledanou? - Představte si, že jsou  takoví, "kteří dokážou vycházet se všemi lidmi, ať jsou  jacíkoliv", a neříkají, že Bible je proti h., a pak taky takoví,  "kteří dokážou vycházet se všemi lidmi, ať jsou jacíkoliv" a  zároveň říkají, že Bible je proti h. Takové dvě skupiny lidí nepochybně  jsou. A jak chcete rozhodnout, kteří jsou lepší?
Nepochybuju o tom, že takové skupiny existují. Ale v zásadě se chovají jako diplomaté a nedělají okolo toho zbytečný rozruch. Pak jsou takoví, kterým odlišná sexuální orientace nevadí a neodkazují se na to, co je napsáno v nějaké knize. Že je něco napsáno v Bibli, pro mě není argument. Považuju ji za knihu jako každou jinou. To pak můžu argumentovat tím, co je napsáno v nějakém románu od Daniely Steelové a říct, že jsem na základě tohoto románu od ženy očekával tu a tu reakci. Čili lepší pro mě bude ta skupina, která mě nebude zesměšňovat, odsuzovat, pohlížet na mě jako na nějakého kriminálníka nebo sexuální mašinu prolezlou všemi chorobami, která nevynechá žádnou díru. Jsem člověk jako kdokoliv jiný. Se všemi klady i zápory. Mám svoji hrdost a nenechám se urážet. A co se týká mého jednání tady, nastavuji zrcadlo těm, kteří se neumí chovat. Z fleku bez přemýšlení řeknou, že je homosexualita špatná a nemají pro to jediný racionální důvod. Homo sapiens má mozek, který by měl používat - za každých okolností. Bez faktů vykřiknout nějaký výrok prostě není názor, ale emotivní výplod a škatulkování. To znamená, jak se budou chovat oni ke mně či ke skupině, ke které nedobrovolně patřím, tak se budu chovat já k nim. A teď mi můžeš povědět, proč je vlastně homosexualita špatná.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód