Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Jaký je pohled ČCE?

Od: Anonym: René Habich <> ( ---.ipv4.broadband.iol.cz )
Kdy: 24. 01. 2018 19:39
Předmět: Re: Jaký je pohled ČCE?

Dík za odpověď… Také se pouštím na tenký led… Je mnoho jiných fyzioterapeutických cvičení, které jsou rovnocené… nabalují se na to lidé, kteří prostě nekončí v křesťanských sborech… je problém, že jistým směrem je odešle např. kurátorka sboru, která je známá spíše jako jogínka než křesťan, nemluvě o dalších návazných vztazích s lidmi opravdu z "jiných duchovních sfér"… což je podloženo mnohaletou zkušeností a znalostí "terénu", už jen obsah některých kurzů, těchto "duchovních bytostí" je zcela proti křesťanské věrouce …okolo sboru se pohybuje mnoho lidí, kteří cestovali Asií a jsou to přátelé, jen prostě netvrdí, že jsou evangelíci a já pevně věřím, že třeba jednou budou a poznají pravou víru… tito lidé třeba objektivně dokáží posoudit i kvalitu seancí, prodej homeopatik atd. je to divný způsob obživy kurátorky… Povolání k duchovní službě si prostě představuji jinak…
Bohužel diskusi jsem vedl jak s farářem, tak seniorem ČCE, jak jsem již psal spíše jsem byl z celou rodinou považován za fundamentalisty…, bavíme se dál, jen prostě nemohu být ve sboru…
Mám více přátel, kteří nejsou křesťany, dělají jogu, hlásí se k Budhismu…, mohu s nimi pobýt, mohou se mnou diskutovat, znám moji víru a není v tom problém, jsou hledající…no prostě jsem čekal něco jiného od kurátorky sboru…, faráře, seniora…
Víte učím hudbu a s dětmi prostě určité věci hrát nebudu, protože mají špatný duchovní náboj, do repertoáru zařazuji běžně duchovní skladby, teda mimo mnoho jiných směrů… ale vím, že žákům jistým stylem a možnostmi přibližuji víru křesťanskou. Někdy je zcela zbytečné zpívat mantry, když máme pěkné chvály…
Hezký večer,
bratr René Habich

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód