Krize/Vize ČCE

Otevřená diskuze - jakýsi evangelický think tank, který se pokusí dlouhodobě a systematicky zaobírat situací ČCE.

Odpověď na příspěvek: ČCE a zodpovědnost

Od: Anonym: Locika---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 02. 12. 2014 13:17
Předmět: ČCE a zodpovědnost

Zdravím vespolek, zajímalo by mě, kde najdu na webu cíle hospodaření s majetkem církve a jejich naplňování. Kdo rozhoduje o jeho prodeji a jakým právem se k tomu nemohou vyjádřit ostatní sbory ČCE, které přispívají do rozpočtu?
Neorientuji se v tom, ale osobní zkušenost z právě navštíveného střediska Sola Gratia(pouhou milostí, spíš minulostí)v Bystřici p.H., mě rozhořčila. Objekt se má prodávat, důvod: je zadlužen. Objekt je sice majetkem církve, ale správce je právnická osoba, vybraná na základě výběr. řízení, ta udělala investice a tím dluh xy milonů. Proč se tak stalo, se neanalyzuje. Zodpovědnost za konání žádná.Jak se naloží s penězi z prodeje, vize žádná (asi platy farářům). Nemusím ani vzpomínat Herr Prokop a deset milonů fuc. Vedení církve nemající za nic odpovědnost, nemá mou důvěru a nemá právo natahovat ruce k malým sborům a žádat brebendu. Nemůže mě přimět se na takovém projektu podílet a žádám osamostatnění sborů. My se o svůj majetek, který nám byl svěřen, staráme, jak můžeme a penize potřebujeme v našem místě života.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód