Krize/Vize ČCE

Otevřená diskuze - jakýsi evangelický think tank, který se pokusí dlouhodobě a systematicky zaobírat situací ČCE.

Odpověď na příspěvek: Re: „noví lidé“ do sboru? Petrovi

Od: Uživatel Evangnetu Petr Tomášek <>
Kdy: 17. 06. 2010 21:57
Předmět: Re: „noví lidé“ do sboru? Petrovi

Uživatel Evangnetu Jiří Šamšula napsal(a):
 Jestli ti,  Petře,  rozumím, ty bys asi neměl tolik proti tezi, že z podstaty křesťanské víry  vyplývá také, že se evangelium sdílí s těmi, kdo stojí mimo jeho kontext
pochopitelně, proti tomu jsem přece neřekl ani slovo,
 (resp. že se promýšlí to, aby tato komunikace byla co možná autentická,  poctivá),
ano, samozřejmě,
ovšem vymezuješ se (dobře ideologicko-kriticky) vůči obvyklé praxi  této komunikace v dějinách křesťanství, často vyplývající z možných  neautentických motivů (třeba pud církevní sebezáchovy, snaha vykázat se  nějakými skutky, forma "spravedlnosti ze skutků"), které si  "misionáři" ne vždy chtějí připustit? Je to tak?
Pořád i ty směšuješ dvě témata. O „misiji“ jako takové jsem sám zpočátku nemluvil, do tohoto tématu jsem byl dotlačen až Romanem Mazurem. (Ale máš pravdu v tom, že jsem vůči „obvyklé praxi“ kritický…)
Původní téma, ke kterému jsem se vyjadřoval leželo čistě na rovině diskuze o „krizi ČCE“ a představě, že „přivedení nových lidí do sboru“ (ať už skrze šikovného faráře, nebo jinak) nás od této „krize“ zachrání. Pointu mé kritiky snad nemusím opakovat.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód