ČCE a Internet

Diskuze o roli Internetu v ČCE

Odpověď na příspěvek: Re: Vstanou noví bojovníci

Od: Anonym: Jan Dorničák <> ( ---.113.broadband3.iol.cz )
Kdy: 11. 01. 2007 22:07
Předmět: Re: Vstanou noví bojovníci

Bratře, s větší částí Vašeho příspěvku souhlasím. Jen to, čemu nerozumím je to přihřívání si polívčičky "Vašeho" tématu i zde. Asi spojitost vidíte. Já ne.
I když se domnívám, že Vám začínám rozumět, chci zůstat v opozici. Nejsem člověk vzdělaný v taje theologie, či filosofie, ale jsem dělník sociální práce. A tak vím, že člověk má 3 druhy potřeb: fyzické-materiální, psychosociální a spirituální. V společenství těla Kristova by měly být uspokojitelné všechny. Ale každý věk má své společné potřeby a potřeby specifické. Pro zjednodušení začnu u fyzických: jídlo jako společná potřeba člověka. Nicméně 1 roční dítě nejí, to co já. A to se týče jak množství, tak přípravy (nesolíme, mixujeme…). Jen kvalitu toužíme zachovat. Stejně tak můžeme za pomocí analogie přejít k potřebám psychosociálním. Dítě má potřebu si hrát, být s rodiči, většinou odmítá "lidi z venčí"; já se rád seznamuji s novými lidmi a ve volném čase také (narozdíl od svých dětí) vyhledávám samotu. Vzhledem k tomu, že jsem konvertita nemůžu posuzovat rozdílnost potřeb spirituálních, ale za pomoci analogie usuzuji, že to bude stejné. Nebo ne? V čem je rozdíl? Díky za odpověď, klidně i soukromě na mail.
Pokoj Vám! Jan

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód