ČCE a Internet

Diskuze o roli Internetu v ČCE

Odpověď na příspěvek: Re: Cirkevni mobilni sit?

Od: Anonym: Martin Balcar <> ( ---.taluta.cz )
Kdy: 16. 08. 2006 14:28
Předmět: Re: Cirkevni mobilni sit?

Ahoj Petře, jsem rád, že se o věci bavíš vážně a že si kladeš otázky. Patřím k tém, kteří si síť vymysleli a byli u celého dojednávání, proto pár řádek. Zřízení sítě pro jakoukoliv firmu (nebo rozuměj společenstvo lidí s reálnou potřebou více mezi sebou komunikovat) má v první řadě ten účel, aby tato komunikace mohla být levnější než standardní cenová nabídka. Proto první, co operátoři nabízejí, je výrazně levnější komunikace pro účastníky mezi sebou. Jde o spoření prostředků - stejně tak byla vybrána jedna firma na stravenky. Ptáš-li se na názor, pak si myslím, že ústředí církve zcela jistě pravomoci nepřekročilo ba naopak, začala využívat toho, co děláš ty i já dnes a denně - využívání množstevních slev (třeba když jedou vlakem dva a ne jeden nebo si koupíš větší balení sušenek, protože když koupíš větší, málokdy to vyjde dráž…). V celém procesu dohadování bylo od počátku jasné, že půjde o nabídku a ne příkaz a v tom tvůj příklad nesedí, nic nadirigováno není. Tak to je a zůstane. Nechme lidem svobodu si spočítat, co je pro ně výhodné (pro každého to tak být nemusí). Já naopak pro tyhle aktivity budu vždycky (i jako salárník, tj. církevní daňový poplatník) - podobně ČCE spoří na stravenkách nebo jsou akce ústředí hromadně pojištěny a věřím, že jsou i další možnosti (např. nakupování přes netové obchody s hromadnou slevou atd.).

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód