Ekuména

Diskuze o vztahu k jiným církvím a náboženským společnostem, ekumenické záležitosti apod.

Odpověď na příspěvek: Re: Bratrská jednota baptistů se rozhodla, že nepříjme finanční vyrovnání

Od: Kazatel ČCE Roman Mazur <>
Kdy: 02. 03. 2013 07:55
Předmět: Re: Bratrská jednota baptistů se rozhodla, že nepříjme finanční vyrovnání

Ahoj Honzo,
vadí, ale ne tolik, aby to podle mně zpochybnilo legitimitu přijatého zákona:
1. Kdo hlasoval na druhé straně? Např. komunisté, přímí následovníci těch, kteří zcela bezprávně církev o majetek připravili. Nebo poslanci VV, kteří byli u toho, jak se před několika lety přijímal strategický plán, jaký díl ze státních zakázek půjde k nim. Mimochodem: Pan Rath dodal další hlas proti, kdyby právě nebyl ve vazbě. Kdyby to hlasy těchto poslanců neprošlo, vadilo by mi to více, Honzo.
2. V problematice restitucí jde o politicky možná vůbec nejvýbušnější téma, jaké si lze v české polistopadové politice představit. Potkává se zde celá řada ostrých hran. V jakékoli konstelaci by to bylo výbušné a o jeden nebo pár hlasů. Více by mi, Honzo, vadilo, že kdyby to teď neprošlo, několik set subjektů (farnosti, řády, Diakonie…) by se třeba ani po 30 letech nedomohlo svého nezpochybnitelného práva, protože další vláda ČSSD-KSČ by se na to pravděpodobně vybodla…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód