Ekuména

Diskuze o vztahu k jiným církvím a náboženským společnostem, ekumenické záležitosti apod.

Odpověď na příspěvek: Výpočet?

Od: Uživatel Evangnetu Pavel Duchan <>
Kdy: 28. 04. 2011 17:31
Předmět: Výpočet?

Asi nechápu hloubku této myšlenky.
Pokud by se zakonzervovala výše plateb na 1,3 mld (dovolím si poznamenat, že je to nesmysl) ročně, stát by zaplatil 1,3 x 60 = 78mld za 60 let. Aktuálně chce vrátit pozemky a k tomu přihodi částku 83 mld. Vámi zmíněné postupné snižování plateb pak přijde na dalších 13,5 mld. Podtrženo sečteno: Tedy rozdíl mezi vypláceným pravidelně a vyplaceným jednorázově je 13,5 + 83 - 78 = 18,5 mld. Tolik by to státní kasu bolelo. Jen nevím, jak jste přišel na 3-4 miliardy ročně navíc. A už vůbec nechápu, proč by se to mělo brát na úkor potřebných, zdravotně hendikepovaných, atd. Proč raději neřeknete, že se to vezme na úkor státních úředníků? Stavebního spoření? (já vím proč, protože to tak nevyzní).
Je mi děsně jedno, kolik to stát bude stát a kde na to vezme, prostě protože peníze v rukách státu jsou ty nejhůře spravované peníze (a stavím se tím po bok všem pištilům, kteří brečí, že stát bere tam a tam a stejně jako mně je jim jedno, kde se na to vezme). Můžu jen doufat, že peníze v rukou církve budou lépe spravované.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód