Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Schvaluje ČCE život na psí knížku?

Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.cust.centrio.cz )
Kdy: 14. 10. 2016 19:02
Předmět: Re: Schvaluje ČCE život na psí knížku?

Jen bych doplnil o tuto letitou vzpomínku. Pokud mne paměť neklame, tak v ČCE působil svého času jako farář jistý pan Štorek, působivší v kostele u Jákobova žebříku v Praze 8, tuším v letech 1986-2003. A tento farář byl plamenným obhájcem homosexuálů. Údajně ve svém kostele pořádal svá kázání speciálně pro ně. A byl i mediální hvězdou. Dodnes si vzpomínám na jednu debatu v TV po převratu, na téma mj. i homosexuality, kde se dostal do názorového střetu s jedním mladším křesťanem. A když tento křesťan reagoval na záplavu jeho "argumentů" tím, že pozvedl Bibli, farář Štorek se na něj osopil a doslova zařval: "NEMÁVEJTE TADY BIBLÍ"!!!! To ve mně vyvolalo pobouření a hnus - který jsem nezapomněl doteď. A musel jsem si položit otázku, co je ČCE vůbec za spolek, když mezi sebou strpí takového člověka a dovolí mu, aby duchovně vedl lidi!
Tak toto si pamatuji celkem dobře. Ale mé ostatní vzpomínky na tohoto faráře mohou být již deformovány časem. Pokud tomu skutečně tak je, tak se za případné nepřesnosti, či snad nepravdivá tvrzení, upřímně omlouvám. ab&ac

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód