Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: dětské služby Boží

Od: Anonym: Hana Burešová---.cktch.cz )
Kdy: 30. 05. 2006 10:39
Předmět: Re: dětské služby Boží

Díky všem za reakce, jsem ráda, že se i na evangnetu může vést diskuse nekonfliktním a neagresivním způsobem. S Evou Tkadlečkovou velmi souzním. V nedělce i doma se mi také osvědčily rituály, zvláště s nejmenšími dětmi je to velmi, velmi oslovující i pro mě. Dobrou zkušenost mám s modlitbou, písněmi apod. Snažím se někdy včlenit do "programu" i požehnání, ale to se mi ne vždy daří. Co se týče výkladu je výborné se vracet k tématu různými způsoby a uchopovat ho i ve hře, tvoření apod. Moc by se mi líbilo, kdyby nedělka souzněla s bohuslužbami pro dospělé - to se mi ale v mém sboru jeví jako úplně nereálné. Můj první příspěvek spíše směřoval k nesouběžnosti liturgického roku a témat nedělní školy. Je pro mě jako matku problém slavit doma křesťansky vzkříšení a o neděli později probírat Ježíšův vjezd do Jeruzaléma. O letnicích pak doma slavit seslání Ducha svatého a jeho sepětí s Kristovým vzkříšení, v nědělce pak probírat Kristovo umučení. Nevím, jak to prožívají ostatní matky, ale pro mě je třeba zápas o křesťanské uchopení Velikonoc poměrně náročný - všude kolem visí vajíčka, děti se ve školách i jinde učí všem pohanským zvykům. Ve sboru děti zrovna řeší postní témata, takže se mi někdy skoro jeví lepší vzít dceru do kostela, aby alespoň trochu ochutnala velikonoční radost.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód