Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: na obojek

Od: Anonym: Masox80.79.28.--- )
Kdy: 17. 05. 2006 21:05
Předmět: Re: na obojek

Tato vaše odpověď dokládá to, že věci, kvůli kterým si stěžujete, a které vám navíc brání v tak zakládí věci v životě jako je návštěva nedělních bohoslužeb, že je nechcete řešit. Dělá to na mě dojem, že vám druzí lidé za tu námahu nestojí. A pak skutečně nejste o nic lepší, než ti na které si stěžujete. Samozřejmě, že můžete komentovat cokoliv a já budu poslední, který vám v tom bude bránit. Ovšem svoboda slova, jak jistě víte, předpokládá obecně určitou kulturu a etiku projevu, kterou u vás zatím postrádám. Svoboda neznamená volnost, to byste si za těch 16 let již mohl uvědomit. A když už mě chcete školit z dějin, komunisté se vyznačovali právě temi obecnými odsudky ("všichni předbíhají, intrikaří") a nezlomnou vírou, že ukojený konzument tupě tlačící nákupní vozík bude lepším člověkem. Váš první příspěvek jsem zprvu vnímal jako ironický šťouch, avšak to, čím nás obšťastňujete nyní, je naopak jako vystřižené z anitklerikálních brožůrek. Shodnu se s vámi, že naši (ČCE) církev někdy poškozují lidé, kteří jsou neohleduplní, někdy ji poškozují i faráři, kteří se nechovají správně lidsky i profesně. Můj dojem je ale ten, že církev trpí zejména remcaly, kteří jen tak plivou kolem sebe, aniž by pro ni chtěli dělat cokoliv užitečného. A když už na mě těmi zákony, platí také pravidlo, že pokud jsem svědkem špatných a nemornálních věcí, je mou povinností je oznámit na patřičných místech. Jinak na nich participuji. Toto jsem vám chtěl usnadnit. Tak mi to promiňte.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód