Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: 3 virtuální identity

Od: Anonym: Jirka---.91.broadband12.iol.cz )
Kdy: 06. 03. 2015 18:49
Předmět: Re: 3 virtuální identity

Vážený pane Wrano, jediné co nabízím, je možnost obecenství těm kdo hledají Pána. Nikdy jsem nenabízel informaci kam přestoupit. Vy jako evangelický farář tomu nemůžete rozumět, ale Církev Pána Ježíše Krista nenabízí přestupy, členství. Členem Církve buď jste nebo nejste, lidské matriky na to nemají vliv. Do Církve se rodíte, ovšem ne jak se rodí tělesní lidé, ale znovuzrozením. To je to o čem Pán hovoří s Nikodémem. A každý kdo je znovuzrozený se stává členem Církve. Od Boha můžete odpadnout, můžete se Bohu rouhat, ale nemůžete přestoupit do jiné Církve. Jiná Církev není. Z ČCE jsem nikdy nevystoupil, protože jsem nikdy nebyl členem. S evangelickými faráři jsem rozhovory vedl, když šlo o život jiných lidí, kteří tehdy členové byli. Než jsem se s nimi potkal a hovořil, tak jsem považoval ČCE za církev v nebezpečí, po tom co jsem měl možnost slyšet, ať na bohoslužbách, či v soukromých rozhovorech, jsem pochopil, že ČCE již církví není. Toto moje poznání není dáno rozhovorem s jedním farářem. Šlo o pět nezávislých farářů, dokonce různého věku, z různých seniorátů. S někým osobně, s někým emailem. Několik rozhovorů se staršími, také různé senioráty. Na rozdíl ode mne pane Wrana máte teologické vzdělání, možná mi tedy ukážete na místa v Písmu, kde Bůh otevírá náruč bojovníkům za svobodu, bojovníkům proti totalitním režimům …http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10487822455-ekumenicka-bohosluzba-za-obeti-totality/313298380050001/ jde o úsek mezi 13:14-13:36 Kdy podle vás Bůh stanovil další cestu ke smíření a to smíření skrze boj proti totalitě, či skrze nesení utrpení bez Krista?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód