Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Přerušená apoštolská posloupnost ČCE

Od: Anonym: Martin Danihelka93.99.117.--- )
Kdy: 04. 03. 2015 20:39
Předmět: Re: Přerušená apoštolská posloupnost ČCE

Jana Pazderková napsal(a):
 Ahoj Martine. Na aktuálním problému církve, který nás trápí, se nás tady  shodlo víc, nejde tedy o mé soukromé výplody. Nevím, do které farnosti  patříš ty, možná ta Vaše je výjimka a zmiňované problémy se u Vás  nevyskytují. Ano, například v Hošťálkové u Vsetína tyhle problémy také  nemají, ale to je jediná farnost, o které to vím a v našich sborech jí také  pohrdají, že se vymyká z Českobratrské ev. církve. Já jsem přesvědčena, že  rozvedený farář, starší s milenkami apod. jsou věci, které nelze brát  lehkovážně. Ty sám jsi nikdy v této diskusi nepodložil své názory Biblí, ale  jiní ano. Mne zajímá to, co je v Bibli. Co se týká slova farnost, tak na  křestním listu mám razítko "farní sbor". Co se týká apoštolské  posloupnosti, tak v tom mám s tebou stejný názor, že jsme ji ztratili hned  na Tridentu v roce 1545. Přeji ti pokojný den plný lásky, ne však lásky k  hříchu. Slouží-li má paměť, tak z IP 93.99.117 sem před několika měsíci i  lety psával donekoněna nějaký Locika atd.
Zase lžeš a manipuluješ, multinicku. S paní či slečnou Locikou, autorkou mnoha zajímavých diskusních příspěvků, nemám nic společného a kdokoli může během několika kliknutí zjistit, že Locika tu psala z úplně jiné IP. Vážně máš mgr. vzdělání na KTF, Th.D. vzdělání na HTF a jsi členkou pravoslavné církve, do loňska pak ČCE? (viz http://www.evangnet.cz/diskuze/vlakno/oznameni/506/8508). Projevuješ se tu každopádně hodně teologicky negramotně, když odhlédneme od ostatních dimenzí tvého projevování. "Co se týká apoštolské posloupnosti, tak v tom mám s tebou stejný názor, že jsme ji ztratili hned na Tridentu v roce 1545." O Tridentu jsem nic nepsal. Tohle už je negramotnost nejen teologická, ale i funkční. A kdo je to MY? Pravoslavná církev, jejíž členkou podle vlastních slov jsi? Nechceš tedy trollit raději do pošty moskevskému metropolitovi? Každopádně Bible si příliš vážím na to, abych z ní jen tak pro nic za nic citoval trollům, patologickým nevychovancům a psychopatům tvého typu.
Že se za sebe trochu nestydíš, prosím tebe… :(

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód