Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Přerušená apoštolská posloupnost ČCE

Od: Anonym: Martin Danihelka93.99.117.--- )
Kdy: 04. 03. 2015 09:18
Předmět: Re: Přerušená apoštolská posloupnost ČCE

Jana Pazderková napsal(a):
 Jirko, to je něco strašného! Tato církev je na tom ještě hůř, než jsem  myslela. Ano, i já jsem zkoušela dělat v naší farnosti reformy. Někteří lidé  mne dokonce v tom podporovali. Ale staršovstvo mne striktně odmítlo, chodila  jsem s tím na staršovstvo. Někteří starší se mi do očí vysmáli nebo mně i  řekli, ať odejdu jinam do církve, kde lidé nemají co dělat, tady že starší  nemají čas dělat pro sbor víc než přijít na schůzi a cca dvakrát ročně na  brigádu. Ty reformy musí přijít shora. Je takový problém, aby synodní rada  vydala dokument, že se nedovoluje sezdávat rozvedené, že farář nemůže  vykonávat službu, je-li vícekrát ženatý, atd.? Vydat postoj k finanční  situaci, k menšinám nebo k politickému dění, to je raz dva, ale že se církev  rozpadá, to se neřeší. Hrůza, hrůza.
Ahoj, Jano Pazderková, pominu, že jsi s ohledem na IP adresu ve skutečnosti chlap podepisující se v diskusi výše tu jako Jaroslav, tu jako Petr88 (číslo 88 je symbolem neonacismu, jak známo), tu jako Pavel Kokos a navrhnu ti místo, kde můžeš efektivně přednést své názory na reformu Českobratrské církve evangelické: http://www.firmy.cz/Prvni-pomoc-a-zdravotnictvi/Zdravotnicke-sluzby/Zdravotnicka-zarizeni/Lekarske-ordinace/Psychologicke-a-psychiatricke-ordinace/kraj-zlinsky/vsetin. Protože tvé samomluvy a výšplechty patří právě do podobných sfér a ne jinam. Je jasné, že ČCE jsi neviděl ani z rychlíku. Za mnoho a mnoho let jsem nepotkal jediného českobratrského evangelíka, který by svému sboru říkal "farnost", seniorovi nebo synodnímu seniorovi "biskup" anebo by řešil apoštolskou posloupnost, se kterou se Čeští bratři teologicky rozešli už v 15. století (srov. text Svolení na horách rychnovských z roku 1458). Nemluví z tebe duch Kristův, ale duch trollí a pácháš na této diskusi těžší hřích než všichni gayové ve Střední Evropě dohromady. Omlouvá tě leda tvůj zdravotní stav.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód