Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: homosexualita v ČCE

Od: Anonym: David Meyer---.unet.cz )
Kdy: 23. 09. 2014 10:21
Předmět: Re: homosexualita v ČCE

Odvoláváte-li se na bibli pak bych vám rád připomenul, že je tam také uvedeno, že tradiční česká svíčková na smetaně v očích zákona stejný humus jako sexuální jinakost. Neslyšel jsem ale dosud, že by byl kolem svíčkové povyk jako kolem homosexuality. Co jsem napsal napsal jsem. Vím totiž dobře, že většina "dobrých křesťanů" má přes veškeré řeči o otevřenosti přímo apokalyptickou hrůzu ze všeho co vypadá, jedná, nebo čpí jinak nebo to přesahuje rámec kostelní mentality. Uváděný citát z Dt jste vytrhl z kontextu a to jak historického, tak náboženského a nejedná se o ukázku tolerance ale o ukázku toho, že bibli v podstatě asi moc nerozumíte a možná děláte z B-žího slova rád své rukojmí. Přesně takové postoje a příklady zaujímali totiž zákoníci a farizeové a nakonec i velerada k Ježíšovi a proto je třeba autor Janova evangelia nazývá Židy, což později jiní takoví křesťanští Židé vztáhli na všechny příslušníky izraelské komunity a výsledkem byly známé pogromy. Pokud jde o homosexualitu je zjevné, že v evageliích neexistuje situace, v níž by se např. říkalo: "A přišel na místo, kde se právě chystali kamenovat Sodomitu(ku) a vzal kámen a hodil ho po něm(ní) jako první. Jsou-li evagelia dílem mladé církve a situace v nich obrazy toho co tato církev řešila jako zásadní pro svou každodennost tak proč tam o homosexualitě nic není? Pro mne je v této věci zásadní slovo apoštola Pavla v listu Římanům 1,27: "a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti, a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost" Čtu-li to dobře tak Pavel říká, že mají sami na sobě už svou odplatu už v okamžiku aktu samého a pro mne je to spíše důvod k soucitu než k pohoršení.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód