Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: homosexualita

Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 20. 08. 2014 11:39
Předmět: Re: homosexualita

„Děsím se těch, kterým je všechno jasné.“ A jak to souvisí s tématem, to že má někdo nějaký názor na hříšnost homosexuálního jednání přece neznamená, že je mu všechno jasné. Ten výrok je školní ukázka demagogie. „Na složité problémy dávat jednoduché odpovědi“ v životě lidském takových situací je a já bych řekl, že o tom život vlastně je, prostě ke sebesložitějšímu problému se nějak postavím (něco podniknu), a nebo zůstanu pasivní, tedy jsem se také nějak rozhodl a to často pod tlakem času. „ toho jsme si užili ve dvacátém století dost“ podle mě bylo ve 20.století hodně situací, kdy místo jasného řešení ve smyslu ano – ne, jsme ten problém tak dlouho řešili (a on byl opravdu složitý), až bylo pozdě na jakékoliv řešení. „Raději budu v rozpadávajícím se společenství kde mohu být sám sebou“ Já to mám jinak, já pochybuji, že je Bůh (příroda se vyvíjela pokus - omyl), nevěřím, že Ježíš byl syn boží a že vstal z mrtvých, proto nejsem v žádné církvi i když by se možná nějaká (tolerantní) našla. Být v nějakém společenství (které má určitá pravidla) sám sebou je protimluv. A nerozpadává se to společenství právě proto, že její členové jsou sami sebou? Já jím maso a mám ho rád. Přece nebudu v nějakém vegetariánském klubu a budu vykřikovat: buďte tolerantní.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód