Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Uf, divím se.

Od: Anonym: kraus---.grapesc.cz )
Kdy: 25. 02. 2006 12:08
Předmět: Re: Uf, divím se.

Heller umí, souhlas, zvlášť v jeho věku. Jakési malá kázání (poznámky k zamyšlení) jsem kdysi psal asi po dobu dvou let a měl jsem 112 odběratelů. Otázkou je zda to všichni četli. Jsem příznivec moderních forem zvěstování křesťanských duchovních hodnot. Vím, že pomocí sdělovacích prostředků by se dala docela dobře vytvořit virtuální anonymní církev. Lidé nemají problém s Bohem, ale s církví. Taková forma email obecenství by však nebyla optimální. Tělo Kristovo přece nepřebývá na webu, ale v reálném světě. Je třeba usilovat o provázanost mezi církevními funkcionáři na straně organizované lidské církve a mezi misijními služebníky oslaveného, vzkříšeného a živého Krista působících částečně mimo rámec církve (spisovatelé, hudebníci, umělci, TV, rozhlas, aj.), i když je to zatím Sci-fi. Jsem rád, že píšete a rozesíláte své kázání. Je to dobré. Uvědomme si však, že v dnešní době může například mladý student natočit několikaminutový film o křtu v rybníce, jenž může po internetu oslovit tisíce lidí. Jinde bezvýsledně dře farář svou pravidelnou nedělní promluvu podle lekcionáře pro svých 20-50 věrných, obrací obrácené a nikdo o něm ani neví. Kladu si však otázku, kam se jednou obrátí posluchač Hellera nebo jiných osobností? najde tam, to, co hledal a nebo odrazen bude dál zůstavat doma jako křesťan na volné noze?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód