Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Uf, divím se.

Od: Anonym: Mira---.57.broadband2.iol.cz )
Kdy: 12. 01. 2006 22:00
Předmět: Re: Uf, divím se.

"Ten argument jen na místě, když srovnáváte jiné církve (patrně letniční) s naší. Jinak špatné věci jsou samozřejmě špatné, bez ohledu na množství lidí, které je dělají."
Jestli si dobře pamatuji, bylo to myšleno jako omluva vlastního jednání, něco jako, co bych se snažil, když jinde to není lepší. To mi vadilo.
"Já jsem nikdy nebyl členem letniční církve a nemám tam moc známých, takže to nemohu srovnat. Přesvědčil byste mě nějakou solidní statistikou."
Nikoho jsem s nikým nesrovnával, to bych si netroufnul. Jen mi vadí ta odevzdanost, to ve stylu: vždyť je to vlastně normální …"
Věřím, že v letničních církvích je třeba menší rozvodovost, ale často to bude za cenu toho, že se jeden nebo oba manželé v trápí.
"Je ale špatné, když to člen sboru dělá s pokrytectvím a záští." O tom žádná. Kdyby se ten člověk opravdu modlil za svého faráře, tak by něco takového snad neměl dělat, ani pomyslet.
"A vy jste farář/kazatel, Míro?"
Nejsem ordinovaný farář/kazatel. Ale mám zkušenost. A jak uvedl Marek Ryšánek, tak nějak hovoří i má zkušenost.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód