Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: restituce x personální fond

Od: Kazatel ČCE Roman Mazur <>
Kdy: 22. 03. 2013 12:37
Předmět: Re: restituce x personální fond

Vážený Hansi,
nevím, odkud čerpáte svá data, ale jsem si skoro jistý, že se mýlíte. Pro poslední synod byla provedena analýza výdajů na farářské platy. Jestli si to dobře pamatuji, tak náklady na průměrný roční plat jednoho faráře jsou 360.000 Kč. Z toho dodá asi 300.000 Kč stát, zbytek se získá z odvodu sborů do Personálního fondu.
Farář pak z toho po všech povinných odvodech státu dostane průměrně asi 15.-16.000 Kč / měsíčně čistého. K tomu je ovšem potřeba započítat ještě dva významné benefity: stravenky (v hodnotě asi 1.500 Kč / měsíc) a bydlení zdarma (ne všichni, ale většina to má, podle mě je to moudré započítat v hodnotě kolem 5.000 Kč měsíčně). Tím se dostaneme na úroveň, kterou osobně považuji za akorátní, srovnatelnou např. s učiteli základních škol…
Takže tak je to s farářskými platy.
Návrhy na odmítnutí náhrady považuji stejně jako Vy za nemoudré, ale z jiných důvodů, než že bychom neměli na farářské platy. Mám naději, že na ně budeme mít, i když náhradu přijmeme a použijeme z význačné části i na něco jiného. A pokud část farářů bude muset přece jen odejít, nemám o ně strach, že se neuživí v jiných oborech…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód