Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Plíživá kontrarevoluce

Od: Uživatel Evangnetu Petr Hanč <>
Kdy: 13. 12. 2005 00:04
Předmět: Re: Plíživá kontrarevoluce

"Smutné ovšem je, pokud v ní zanechají stopy v podobě kříže ve znaku církve a různobarevného taláru při bohoslužbě v lepším případě a v podobě modloslužeb, vzývání svatých nebo žehnání volům (jak zpívá Karásek) v tom horším případě."
Eduarde, z vašeho příspěvku je patrné, že celou katolickou církev považujete za špatnou, a tudíž berete jako chybu, když od ní bude ČCE něco přejímat. Já si ale myslím, že naše církev není ideální a že v něčem jsou katolická a jiné církve lepší než naše, a uvítal bych, kdybychom ty dobré věci přejali (možná by to byl současně návrat do minulosti v rámci reformační tradice). Domnívám se, že naše kritika katolické církve ("provozují modloslužbu") pramení leckdy z nepochopení. Kříž na stěně nemusí být předmět uctívání, ale může to být jen pomůcka k utišení se a uvnitřnění. Když se doma modlím se zavřenýma očima, tak mám problém se soustředit, protože mi myšlenky ulétají jinam. S otevřenýma očima je to někdy lepší, ale pak vyvstává problém, na co se koukat. Vzhledem k tomu, že provádím náboženský úkon, tak je přirozené koukat se na náboženský symbol - kříž. Ze svatých vím něco víc jen o jedné řeholnici a usuzuji z toho, že přinejmenším někteří z nich byli lidé velmi hluboké víry a seznámení se s jejich životem může naší víře velmi napomoci, i když je nebudeme zrovna uctívat. Je dobré nevidět svět černobíle a dívat se na věci bez předsudků.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód