Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Propad církví - jedinečný rozpočet ZDE!

Od: Anonym: Pepin ze Sedlčan---.raabnet.net )
Kdy: 18. 12. 2011 19:48
Předmět: Propad církví - jedinečný rozpočet ZDE!

VÝSLEDKY SČÍTÁNÍ LIDU 2011 PODLE NÁBOŽENSKÉ VÍRY: (MOJE ROZPOČTY) Pohané: 3 612 804 Křesťané: 2 131 024 Nekřesťanská náboženství: 29 959
ROZDĚLENÍ CÍRKVÍ PODLE PROUDŮ: Církve katolické: 1 164 964 Křesťané bez příslušnosti: 773 960 Církve protestantské (evangelické): 131 460 Církve denominační: 34 168 Církve pravoslavné: 26 472
NEJVĚTŠÍ ÚBYTKY: Církev římskokatolická (tzv. Římská či Katolická): -60,6 % Církev československá husitská (tzv. Husiti): -60,3 % Českobratrská církev evangelická (tzv. Evangelíci): -55,7 % Evangelická církev a. v. v ČR (tzv. Luteráni či ECAV): -55,4 % Luterská evangelická církev a. v. v ČR (tzv. Luteráni či LECAV): -52,1 % Křesťanské sbory (tzv. KřSb): -50 % NS Svědkové Jehovovi: -43,5 (Vždy narůstali o cca 50 %, nyní poprvé opak) Slezská církev evangelická a. v. (tzv. Slezští Luteráni či SCEAV): -42,8 % Jednota bratrská (tzv. Nová Jednota bratrská): -37,1 % (Denominační církve o pár stech věřících jsem nevypisoval.)
NEJVĚTŠÍ NÁRŮST: Církev Křesťanská společenství (tzv. Káesko): +57,3 % Církev řeckokatolická (tvz. Řeckokatolíci či "Gréko"): 29,4 % Církev bratrská (tzv. Cébéčko) +9 % (Denominační církve o pár stech věřících jsem nevypisoval.)
KOMENTÁŘ: Tak nějak jsem to čekal. Až na jehovisty, u kterých jsem předpokládal velký nárůst, místo toho hluboce propadli. A na římské katolíky, čekal jsem úbytek na stav těsně pod dva miliony a klesli těsně nad jeden milion. Naopak u Grékokatolíků jsem čekal snad jen nepatrný nárůst vlivem občasných přestupů římskokatolíků nespokojených s moderní ŘKC, nárůst však činil skoro 30 %. Možná u CB jsem čekal nárůst asi o čtvrtinu vlivem přestupových hnutí v charizmatických církvích a důrazem na obosní pastoraci a mravy - místo toho však mají jen o 9 %. Ale i to je pěkné. U Nové JB jsem odhadoval pokles zhruba na pouhou tisícovku věřících, což jsem se teda dost netrefil. Obecně, když přehlédnu, že polovina obyvatel kolonku víra přeskočila, mě překvapilo, že křesťané versus pohané jsou v poměru 2:3, což je dost. Ale víme, že to, že se někdo k něčemu hlásí, není vůbec dokladem, že to také opravdu žije. Jsme na webu ČCE, tak bych měl asi okomentovat ČCE. Propad 55,7 % - nepodivil jsem se tomu. Je známo že se ČCE rozpouští v babylónu liberálnosti (tolernace nemravů a kacířů uvnitř církve) a obecné vlažnosti (věřících).

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód