Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Povrchnost, motivace

Od: Uživatel Evangnetu Petr Hanč <>
Kdy: 10. 11. 2005 00:07
Předmět: Povrchnost, motivace

Milá Housenko, i diskuse mohou být užitečné. Já jsem třeba díky jedné internetové diskusi začal prožívat Večeři Páně způsobem, který mě obohacuje. Souhlasím, že víra je u mnoha lidí dost povrchní. Nemají pocit, že je třeba ve víře o něco usilovat, že je třeba se zdokonalovat. Proč taky? Už nevěříme (my českobratrští evangelíci), že když nebudeme žít dost zbožně, přijdeme po smrti do pekla. Nepřemýšlíme, co bude po smrti. Chodíme do kostela a žijeme celkem slušně, tak i kdyby byl po smrti nějaký soud, tak pro nás nejspíš dopadne dobře. Že Ježíš říká něco o sloužení dvou pánům, o rozdání majetku a jeho následování, o nutnosti hledání království Božího? To je takový divný, je to nadsázka. To přece nejde, takhle žít. A taky nám přece pan farář říká, že nelze dosáhnout spasení svými skutky. Že Bůh musí přijít k nám, ne my za ním. My jsme hříšníci a nic s tím neuděláme. Naše křesťanství toho na nás moc nepožaduje. A proč to tak je? Jeden z důvodů je, že o víře jen přemýšlíme a nesnažíme se jí prožívat a žít. Že není kladen důraz na modlitbu. Nevzpomínám si třeba, že by nás farář vybízel, abychom se doma modlili. Další důvod je, že vysvětlení, proč máme věřit, nás nemotivuje. Mě třeba nemotivuje vysvětlení, že Bůh s námi udělal smlouvu a když ji budeme porušovat, tak se na nás bude zlobit a povede to ke smrti. Že jsme hříšníci a potřebujeme, aby nám Bůh odpustil.
Petr

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód