Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Homosexuálně orientovaná ČCE

Od: Anonym: Anna Glacová---.unet.cz )
Kdy: 18. 06. 2011 19:43
Předmět: Re: Homosexuálně orientovaná ČCE

No, nejsem si jistá, kolik by po tom plošném káznění v ČCE zbylo věřících vzhledem k biblickému seznamu hříchů :-) Pokud tedy budu předpokládat, že hříchem je i něco jiného, než jen homosexualita… která pokud je provozována se souhlasem druhého dospělého podobně orientovaného v stálém páru, tak z lidského hlediska vlastně nikomu dalšímu neubližuje.
U církevní kázně si neumím moc představit, jak bez přátelských vztahů by se vlastně měla provozovat. Kázeň přijme ten, kdo se ptá. Kdo se neptá, ten ji může dodržovat "na oko" - pro formu, nebo se spíš na to vykašle - ale to asi není to, co nám jako církvi chce Pán Ježíš dát, to, co uzdravuje. Pokud evangelium žijeme a neseme jaksi opatrnicky, vlažně, myslím, že naše horlivé exkomunikační jasno v oblasti homosexuálního chování (které se zrovna nás osobně netýká) nepomůže ani rozvoji naší církve, ani nám osobně, ani těm homosexorientovaným lidem. Možná, že se trochu vypiluje nějaké morální pravidlo nebo předpis, který se stejně moc neprovozuje.
Pán Ježíš nás nepřišel učit mávat seznamem hříchů k exkomunikaci druhých. Myslím, že křesťan má prostě jiné úkoly. - Je pravda, že trámy u bližního se obecně řeší občas snadněji než třísky ve vlastních očích, třísky ale mohou způsobovat hnisání, vážné problémy nést radostně evangelium do celého světa…i k lidem homosexuálně orientovaným - je možné, že Pán Ježíš sám může těm lidem říci lépe než naše káznění, jak se svou homosex.orientací mají naložit, pokud jim ovšem přinášíme svým životem evangelium a nejen jakési zbytky složené z biblické kázně. Proto když vidím homosex.orientované lidi, kteří nepáchají žádnou trestnou činnost a kteří do toho nezatahují další ne tak vyhraněné, tak se za to radši pomodlím než káznivý přístup a asi bych jim něco říkala jen tehdy,pokud by měli nějaké otázky k různým možnostem řešení, pokud nechtějí být tzv.registrovaní.

Přidat příspěvek:


Ověřovací kód