Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Kdy se ČCE probudí?

Od: Anonym: Jim---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 03. 06. 2011 21:05
Předmět: Re: Kdy se ČCE probudí?

Michal Samiec napsal(a):
 Vážený Jime,  jsem zřejmě tím posledním, kdo by se názorů matičky ČCE držel jako dítě  máminy sukně; tento status se snažíte přisoudit všem, kteří se s vámi zde  pokusili diskutovat, proto si snad mohu dovolit drobný komentář k vašim  výrokům, resp. k jejich směřování, ano cílení na každého, kdo si dovolil s  vámi nesouhlasit.  Z vašich výroků se line prapodivný puch, cosi zhnilého v nich je, snad dávné  trauma, (kdo nebyl někdy církví traumatizován, jen stěží ji může pochopit a  přijmout), nicméně řeč dospělého muže, ať již, jak o sobě několikrát zde  uvádíte, používajícího rozum, či snad učením círke zatemnělého, nemá být  poznamenána dávnými bolestmi.  Rovněž na vašich, jak pravíte rozumných argumentech shledávám mezery, snad  je to dáno jejich nekonzistencí, několikrát obracíte téma, snad aby diskuze  nevychladla, nicméně chybí argumety opravdu věcné a podložené. Tak kde vaši  zatemnění oponenti argumetují Biblí (proč ne? stojí na ni jejich  přesvědčení) či teologickými knihami, vy prezentujete pouze své názory,  které musím v některých pasážích nazvat nepodloženými doměnkami, opět zde  cítím reziduum, zápach čehosi dávného, což ovšem ve své mysli střežíte jako  vzácný poklad na kterém se dá stavět zajímavý konstrukt odporu k církvi,  přizpůsobování si Boha k obrazu svému a povýšené pseudorozumové  nadřazenosti.  Z vašich, zde prezentovaných názorů je více než patrné, že se současnou ČCE  nemáte valnou osobní zkušenost, resp. ne širší než osobní zaujetí proti, zda  je váš názor založen na pravdě, je vám již poněkud jedno, nemýlím se, že  ano?  Diskvalifikujete ostatní pouze pro to, že chtějí s vámi vést debatu o  věcech, které pranýřujete, z pozice těch přistižených na hruškách, těch  kteří se chtějí nechat poučit, kteří se vás ptají na argumenty, názor,  pohled na současnou ČCE. Vaše povýšecký postoj ke každému, kdo nepřistoupí  na vaši hru vás zařazuje přesně do kategorií, které současné ČCE vytýkáte:  manipulace, nedostatek nadhledu, seběstřednost. Vyhnat z diskuze někoho jen  pro to, že si o něm přečtete, že je kazatel? Ani se nepokusit odpověďět na  jeho dotaz? To je přesně útěk z diskuze, který vyčítáte například Pavlu  Duchanovi.  Pominu-li vaši esoterickou odpověď na přípodotek stran vaší anonymity,  nezbývá mi než konstatovat že vaše příspěvky zde podané (očividně nejde o  argumenty, a už vůbec ne vědecké) jsou jedny z nejhloupějšího čtiva, které  jsem zde kdy zaznamenal. Umíchat koktejl z bezkontextních informací z  internetu, puchu dávných křivd a sebestředného rozumování dokáže každý.  Málokdo jej ale dokáže vypít, aniž by se zněl nepozvracel.  
Vážený pane Samieci, dal jste si opravdu velikou práci mě tady rozemlít na prášek a rozfoukat do všech světových stran. Ale co jste tím vším chtěl vlastně říci? To skutečně nechápu. Váš příspěk nemohu chápat jinak než - "Slova, slova, slova", jak praví klasik. Mimo jiné se vám zřejmě nelíbí, že argumentuji pouze svými názory. A čím bych měl podle vás argumentovat? Napapouškovanými frázemi? A dále mluvíte o nějakém přizpůsobování si Boha k obrazu svému. To myslíte mne? Já bych řekl, že jsou to spíše křesťané, kteří si Boha přizpůsobují k obrazu svému, neboť podle nich nich je laskavý, milující, trestající, odpouštějící atd. atd., ale takoví jsou lidé!!! Bůh je nadto ještě mnohem víc, ale o tom člověk nebude mít nikdy ani ánunk. Vy ho označováním těmi lidskými vlastnostmi stahujete do bahna lidského společenství i když ho opěvujete jak nejlíp dokážete. O Bohu člověk dokáže říct pouze jediné - že jest, ale to jsem zde již uvedl. Ano, je původcem všeho, ale rozhodně není nějakým člověčím partnerem, který s ním debatuje jako Mojžíš apod. Myslíte, že by si Bůh nechal od někoho kecat do řemesla? Pochybuji. Tak se podívejte na tyto křesťanské argumenty trochu z jiného pohledu. Obraz Boha jak ho podává bible svědčí pouze o tom, na jakém stupni vývoje bylo to které společenství, které si ho v různých historických etapách vymyslelo k obrazu svému. Chce to ale sundat klapky z očí a dívat se na vše z perspektivy 21. století a ne pohledem doby kdy se židé potulovali s kozami pouští.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód