Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: ČCE a synodní dokument o homosexualitě

Od: Anonym: Vít Khail <> ( 212.47.10.--- )
Kdy: 06. 10. 2005 00:33
Předmět: Re: ČCE a synodní dokument o homosexualitě

V knize Genesis máme popis stvoření světa/člověka. Ačkoliv se může lišit pohled na to, zda se jedná o skutečné "dny" stvoření, zda se jedná o mýtus atd., nelze snad popřít to, že zde máme zřetelně popsanou strukturu (ontologii)tohoto stvoření. Dám příklad: nemohu tvrdit, že Bůh stvořil muže, ženu a pak ještě něco "mezi"- prostě člověk je "muž a žena". Je zde jasný popis a v závěru "tečka", že vše bylo dobré. Co tím chci říct: pokud se narodí deformované dítě, nebudu tvrdit, že takovéto deformace tvoří Bůh (stejně jako homosexualitu). Nebylo to určitě v Božím stvořitelském záměru. Je to IMHO způsobeno tím, že žijeme mimo ráj, ve světě, v nevykoupeném těle, "daleko od Boha", chce se mi dodat. Stejně jako tedy nebudu tvrdit, že člověk bez nohy je "normální" a stejný jako člověk dvounohý, nemůžu ani tvrdit, že homosexuál je stejný jako heterosexuál. Stejně jako ale neřeknu, že jednonohý člověk nemá v církvi co dělat, neřeknu také to samé o homosexuálovi/ lesbičce. Pro mne je však homosexualita deformace, je to pro mne nemoc (věda v tomto stále nemá jasno, zdá se mi; navíc věda svá stanoviska neustále mění. V závěru zpět k Tvému tvrzení/otázce: ". Lze s takovou jistotou říci, že Bůh nestvořil homosexualitu?"

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód