Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: ČCE a synodní dokument o homosexualitě

Od: Anonym: zklamaná---.raabnet.net )
Kdy: 08. 02. 2011 19:59
Předmět: Re: ČCE a synodní dokument o homosexualitě

Co jiného je evangelium, než to, že ukáže, že jsi hříšník a potřebuješ odpuštění a změnu, která se ti nabízí? Pokud lidé nepřijdou do církve kvůli takovému evangeliu, tak proč by tam chodili? K čemu by církev bez evangelia byla? Pán Ježíš přišel, aby za hřích zemřel. S evangeliem poslal ty, kteří uvěřili, do světa. Lidé, kdeří nepoznají svůj hřích a skutečnost, že bez Boha se žít nedá, si budou opravdu vesele žít dál a nepotřebují k tomu žádnou církev, kde se jim bude mazat med kolem úst, ani církev, která bude hlásat evangelium. V prvním případě se budeme zodpovídat z toho, že jsme evangelium zastřeli, v druhém se budou zodpovídat ti, kteří se rozhodli ho nejpřijmout. Pokud je církev schopna ještě alespoň kritizovat hřích, když už je částí schvalován, má nějakou naději. Pokud už jen mlčí, tak koho a kam chce dovést? Je pravda, že kdyby zde nebyla homosexualita podporována, byla by ušetřena spousta času třeba i na to, že přijmu homosexuála, který má zájem o evangelium a pokud se vydá Bohu, dokážu mu v lásce říct a ukázat, že praktikování takové věci se Bohu nelíbí. Nejedná se samozřejmě jen o homosexuály - pokud budu s někým žít na hromádce a uvěřím, tak pak nutně musím buď stav legalizovat nebo začít abstinovat. Bez toho se blíž k Bohu prostě nedostanu. A tak i s dalšími hříchy. Co tedy je opravdu za schvalováním homosexuality? Zdá se mi, že lidem ani tolik nevadí, když církev mentoruje, jako jim vadí právě ty trpěné a neřešené hříchy, které vidí, žel, citlivěji, než my. Když vodu kážeme a víno pijeme. Buď chci žít podle Písma a něco mě to i stojí - a mnohem více mi to dává, což poznám, až když do toho vstoupím - nebo mi ty věci nic neříkají a proč tedy chodit do církve, kde si stejně dělá každý co chce? Když nebudu mít ráda včely, také nepůjdu do klubu včelařů a možná je budu ještě i kritizovat, že přidávají do medu cukr. Když půjdu do klubu včerařů, tak si mě pohlídají, abych včely očkovala a pod., ať se mi to líbí nebo nelíbí. A tady jde o víc - tady jde o život současný i věčný, ne o to, jestli někdo sedí či nesedí v neděli v lavici nebo jestli se světu líbí či nelíbí Boží zákony.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód