Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Bible 21

Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 18. 04. 2009 09:55
Předmět: Re: Bible 21

Tak já nevím. Já jsem ETF UK absolvoval a stačilo mi to. Tady nepotřebuji věřit. U jakého koliv, ale zejména u vysokoškolského studia ovšem nesmíte zůstat jen u toho, co vám dá škola. Škola především učí se učit a dává k tomu učitý materiál. Hodně špatný student se samozřejmě perfektně naučí na zkoušky a dostane i rudý diplom, ale pak to pustí z hlavy. Za nás byly intenzivní kurzy, pak následovala kurzorická četba, znalost biblických jazyků byla předpokladem absolvování dalších oborů biblistiky, takže ikdyž explicitně nebyly jazyky vyučovány dále, tím že se užívaly se jejih zanalost pochopitelně prohlubovala a upevňovala. Sebelepší úroveň u nepoužívaných kompetencí jde ovšem rychle ke dnu. Ale to už je věcí jednotlivců. ČCE á určité standardy, profil svého duchovního, do kterého patří i požadované vzdělání. Je věcí těch, kdo faráře povolávají zjistit, zda je také náležitě vybaven. Ovšem na jednom sboru mi řekli, že oni nepotřebují faráře "teológa" (tak asi zmrzlináře, to se může v létě hodit).

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód