Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Komu vadí nedělní škola?

Od: Anonym: David Šorm <> ( ---.cz )
Kdy: 01. 03. 2009 22:18
Předmět: Re: Komu vadí nedělní škola?

milý Jakube, ponechám stranou tvůj pokus o hlubinný rozbor mé osobnosti, neprosil jsem se o něj. jen bych se chtěl ohradit proti základní tvé premise, že stavím (spolu s ostatními) racionalitu proti emotivitě a edukaci proti liturgii(Piaget, kdo všechno do této diskuse ještě nechtěně zavítá, aby pomohl spoluřešit otázku, zdali k bohoslužbám paralelní nedělní program pro děti u evangelíků se má jmenovat nedělní škola). pročti si všechny mé vstupy a nejprve uprav své bludy a předsudky, ze kterých mne obviňuješ. racionalitu i emotivitu vnímám jako blahodárně spojené - chválit se dá s racionálním i edukativním základem (viz mé odkazy na písně a výtvarné umění) a vyučovat zážitkově. dětskou liturgii (myslím tím dětské písně s ukazováním, modlitby, požehnání, různé interaktivní prvky - např. posílání stisku ruky v kruhu) dětem vysvětluji, poté, co ji s dětmi praktiji. na tom nevidím nic pokřiveného. ani to, že v děti v nedělce něco praktikují a v týdnu si o tom povídají. "nedělní škola" nepovažuji za nijak šťastný výraz, nehodí se k tomu, co se na nedělce odehrává a odehrávat má. ale znovu opakuji, že to nepovažuji za hlavní problém. kdybys, milý Jakube, lépe četl a vnímal, nemusel by sis u druhých konstruovat názory, které pak výtězoslavně a rádoby profesorsky vyvrátíš. ale všimnul jsem si, že tady na evangntetu je to nějaká tvá záliba. k otázce samé jsme se od tebe zatím dověděli, že duchovní život má svou racionální stránku, bohoslužby a sborový život edukativní a že je tudíž škoda název nedělní škola rušit. nech si to patentovat.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód