Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Komu vadí nedělní škola?

Od: Kazatel ČCE Adam Balcar <>
Kdy: 10. 11. 2008 08:36
Předmět: Re: Komu vadí nedělní škola?

Většina lidí se ptá po užitečnosti toho, co se učí. Pak se klade otázka, zda to, co předvádíme na hodinách nedělních škol nebo biblických dějeprav a pod.., zda je to užitečné. I když si my jako učitelé či kazatelé tuto otázku tak často neklademe, vězme, že druzí lidé si ji kladou častěji než-li my. Je užitečné vědět, že Jeremjáš je zařazen až po Izajášovi? Je užitečné vědět kolik měl král David manželek a jak se jmenovaly? Je užitečné vědět, že apoštol Pavel byl ochodet zemřít pro víru v zmrtvýchvstání? Je užitečné vědět, že naše církev byla vystrašená z stb, i když jí zas tak moc nedělala? Je užitečné vědět, že bohoslužby u nás začínají od 10:00? Pro koho a za jakých okolností? Podle mě jsou znalosti tehdy užitečné, jestliže pomohou vyřešit nějaký problém, který mám a nebo dokonce jestliže mě zachrání v čase krize, v čase ohrožení. Mají naši žáci, ať jsou velcí či malí, kteří nás poslouchají, jak jim tyto věci vypravujeme, že bez těchto vědomostí by byli nějak ohroženi? A tady jsme u toho.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód