Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Komu vadí nedělní škola?

Od: Anonym: Petr <> ( ---.bm.gin.cz )
Kdy: 06. 11. 2008 18:48
Předmět: Re: Komu vadí nedělní škola?

Kazatel ČCE Jakub Dvořák napsal(a):
 Adam má samozřejmě v zásadě pravdu, ale pár věcí mi nesedne:    1) škola především není nepříjemná a už vůbec ne nutně pro mnohé. Já  si užil ve škole šikanu a kde co, ale nezanevřel jsem na ni. Vždyť naučit se  něčemu není přece nepříjemné. Ostatně ve školkových letech jsem z toho, že  chodím do školy (i když nedělní) měl i docela povznášející pocit.    2) i pro judaismus, mateřskou loď křesťanství, je příznačná určitá potřeba  církevní edukace. Neštítil bych se tak ani mezi námi přiznat, že některým  věcem je třeba se opravdu učit. Samozřejmě důležité jsou otázky, proč,  co a jak.    Ale jinak s Adamem kompletně souhlasím.
Kazatel ČCE Jakub Dvořák napsal(a):
 Adam má samozřejmě v zásadě pravdu, ale pár věcí mi nesedne:    1) škola především není nepříjemná a už vůbec ne nutně pro mnohé. Já  si užil ve škole šikanu a kde co, ale nezanevřel jsem na ni. Vždyť naučit se  něčemu není přece nepříjemné. Ostatně ve školkových letech jsem z toho, že  chodím do školy (i když nedělní) měl i docela povznášející pocit.    2) i pro judaismus, mateřskou loď křesťanství, je příznačná určitá potřeba  církevní edukace. Neštítil bych se tak ani mezi námi přiznat, že některým  věcem je třeba se opravdu učit. Samozřejmě důležité jsou otázky, proč,  co a jak.    Ale jinak s Adamem kompletně souhlasím.
Nemá smysl, dohadovat se o názvu toho, co samo o sobě má mplnit svůj smysl, totiž zprostředkovat mladé generaci to, o čem je " víra ", tedy myšlení víry / teologie / přiměřeně věku juniora. Rodiče na to stejně většinou nemají čas a možná ani vzdělání. Já osobně si myslím, že název " nedělní škola " je případný a nikoho nemůže urážet, neboť človšk se učí stále a zavedený název budí asociaci, záleží ovšem na tom, kdo v té ndělce " vyučuje ".

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód