Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Synod a manželství LBGTQ+

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( ---.rch.o2.cz )
Kdy: 03. 07. 2022 15:52
Předmět: Re: Synod a manželství LBGTQ+

Zdravím, takže s odstupem tří let jde ČCE přes úsměvné argumenty že to tak "nemusí být" (br. Tengler) naprosto jednoznačným směrem. Moc mně to mrzí, status manželství náleží pouze jendomu muži a jedné ženě.Každopádně jsem se uklidnil příspěvkem na FB jednoho moudrého bratra, který psal, že cituji " není možné měnit Bohem dané řády, to se týká i manželství". Takže ať synod odshouhlasí sebevětší ptákovinu, nebude platná, jen na sebe uvádíme tresty. Ne, manželství zůstane vždy něčím výlučným, posvěceným a spadajícím pod Bohem daná pravidla navzdory většině synodálů. Jsem přesvědčený, že právě tenhle liberalismus nás jako instituci ČCE uvádí do zkázy. Lidé chtějí pořádnou "sůl a světlo" , nějaká liberání limonáda nikoho nezajímá. Škoda , že neposloucháte, jediné církve, které dnes rostou, nebo alespoň neztrácejí mají trochu jiná pravidla a teologii. Tu, které nás učili naši otcové a kterou jste Vy opustili. Která to je?- Otevřete kancionál a opravdu upřímně se zamyslete nad texty písní. V nich je pravá evangelická bohoslužba a evangelijní důrazy. Porovnejte s prohlášeními synodní rady a rozhodnutími synodů… to je rozdíl, co?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód