Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Plíživá kontrarevoluce

Od: Anonym: Martin Samson <> ( ---.spilberk.cz )
Kdy: 01. 09. 2021 16:28
Předmět: Re: Plíživá kontrarevoluce

Líbí se mi ta plná ústa tolerance ke katolíkům. Vím příspěvek byl napsán 2005, ale nemyslím, že se mnohé změnilo jen se ukázaly pravé postoje katolíků ať už v tzv. "migrační krizi", "nevhodné divadelní hře v Brně nebo jinde. Tolerance, jistě je mezi nimi plno fajn lidí i ten jejich papež František je ok, ale promiňte vymezení a rázné vymezení proti katolíkům je na místě ve chvíli, kdy je zastupují lidé jako Duka, Lipovská a nebo když si vytírají zadek ekumenickou radou jako v případě Mariánského sloupu na Staromáku. Původně to byla tuším debata o kříži ve znaku ČCE a tak říkám, když kříž tak hugenotský. :-) Nemyslím si, že vymezování proti katolíkům škodí spíše naopak, myslím, že není radno zapomenout na naše kořeny i na jejich netolerantní postoje vůči nám a nejen nám. Poslechněte si občas jejich kněze, (vím neházet do jednoho pytle), ale tam tolerance není a vymezení proti nám? Možná si uděláme občas ekumenický táborák, aby jsme si odškrtli kolonku ekumenická družba, ale stejně ti "evangelíci a Lutři" nejsou křesťané. Zeď kolem kostela představuje val proti hordám neznabohů a podobné vály. Vždycky jsem mému dědovy trochu zazlíval jeho dělení světa my a oni a viděl jsem ekumenu jako pěknou a prospěšnou věc. Po všech oněch zmíněných akcích a "diskuzi" kolem mariánského sloupu který vyústil v truc akci, už si to nemyslím. Upřímně co bychom se mohli naučit od katolíků, je nenávistné řeči, aroganci a slepou důvěru v představené a o to nemám zájem. Tím opravdu neshazuji značnou část normálních a tolerantních katolíků, ale ten rozpor je i mezi nimi a jejich duchovními. Asi nejpříznačnější je příhoda mé katolické tchýně, jenž si opravdu velmi vážím. Je kmotrou jedné slečny, která se stala husitskou farářkou, ona z toho měla velkou radost, ale místní kněz to bral "jak mohla dopustit, že se odvrátila od křesťanství." Takže tak. Udržme si tedy prosím to my a oni a negativně se vymezujme proti katolíkům. Protože tohle opravdu nechci. S pozdravem a hugenotským Le Psaume des Batailles "Dieu se lève, ses ennemis se dispersent, ceux qui le détestent fuient devant lui." Martin Samson.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód