Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: ČCE na Prague Pride 2021

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( ---.108.broadband7.iol.cz )
Kdy: 10. 08. 2021 20:58
Předmět: Re: ČCE na Prague Pride 2021

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 .. když prozkoumám svůj osobní názor na ten průvod, nacházím zde asi tři  roviny: 1) ano, vizuálně a pocitově se mi "hnusí", to je holt  biologie, mám to tak vnitřně nastaveno, abych měl vůči jiným sexuálním  orientacím zábrany - ale to přece nemůže být hlavním důrazem v posuzování  druhých; 2) mám vůči těm druhým, odlišným, úctu, vždyť co já o nich vím, co  pořádně vím o jejich prožívání, o jejich vnitřních zápasech třeba? Jsou to  mí bližní, a někteří doslova, mí přátelé a známí, které mám rád; 3) a že  svůj průvod nazývají jako "pyšný"? Tak to je jejich pro mne  pochopitelná přehnaná reakce, že jindy a jednotlivě třeba zažívají  opovržení. Společenské kyvadlo se kývá do těchto dvou extrémních poloh.
Aleši, pořád pracujete s tím, že je to prezentace nějakých odlišností, nebo jiných sexuálních orientací a naším úkolem je tomuhle porozumět. S touhle rovinou prostě nemohu souhlasit, ta marginální "menšina" tam skoro nefiguruje, protože statisticky nejeví ještě navíc znaky exhibicionismu. Pořád tvrdím že ten průvod tvoří většina čuňat, kteří by byli schopni normálního soužití, ale hlučně nám vnucují, že nic takového neexistuje a "svobodný člověk" si má vybrat. Co vybrat? Maximální možnou rozkoš a po mně potopa. A co když si v každé generaci třeba čtvrtina vybere to, co propagují? Pak KONČÍME.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód