Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: neomarxismus

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 23. 11. 2020 12:54
Předmět: Re: neomarxismus

Aleši, už je tohle vlákno celkem dlouhé,ale nikde jsem nenašel, že bych označil Bidena jako neomarxistu. Napsal jsem, že Trump držel Ameriku v odstupu od neomarxismu (nebo něco takového). Biden reprezentujíc Demokraty může automaticky otevřít a podpořit tyhle negativní trendy. POjem neomarxismus není nic nového, tady to máte ve formě, prosté emocí: https://cs.wikipedia.org/wiki/Frankfurtsk%C3%A1_%C5%A1kola
Vůbec, vidíte že nedokážeme kloudně politicky argumentovat. Vy v této debatě reprezentujete stranu klidnou, která vidí v hrozících nebezpečích o které píše ta druhá (zde já) jen paranoiu a podněcování k neklidu nebo dokonce nenávisti. Tenhle model je běžný a lze napasovat na mnoho událostí (i neudálostí) v minulosti. Pravdu měli často skeptici, ale ne vždy. Mně se nelíbí, že nechcete akceptovat existující pojem a vůbec ta "Klidná strana" jakoby vůbec nelustruje ty hrozící trendy od vlivných politiků za neomarxisty označovaných. Jen se tomu smějí. Čekal bych, že pokud s tezemi neomarxismu nesouzní, měli by se od něj nějakým jasným prohlášením distancovat, pokud jsou jím nálepkováni. To se však nestalo, věřím, že kdyby se např. prof. Drahoš v tomto jasně vymezil, byl by českým prezidentem on.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód