Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Mějme děti!!

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 06. 11. 2020 22:28
Předmět: Re: Mějme děti!!

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Jirko, prosím, přestaňte kličkovat. Já se tady nebavím o tom, jestli je ten  apokalyptický pohled správný. Já tvrdím jen, že je to převládající  novozákonní pohled, a z něj vyplývá etika, v které je pak málo důrazu na  potřebu rození dětí.
Možná to vypadá, že je zde málo tohoto důrazu, ale já znovu píšu, že ta "plnost žití" nebo "skutečné lidství", kterému nás Kristus učí negeneruje askezi, ale správný přístup k životu i hodnotám. Ano, není tam důraz "ploďte se a množte se", jako v Genesis, to máte pravdu. Velmi apokalypticky víru prožívají Svědkové Jehovovi a další sekty- náš bratr v Kristu (díky Bohu poznal spásnou víru v milosti a od SJ odešel) dlouho vůbec děti s manželkou neměli, právě kvůli té ideologii konce, kterou do nich lifrovali. Takto přemýšlí mnoho mladých křesťanů a proti tomu vystupuji! Než jim dojde, že Kristův příchod (nebo konec světa) může být za chvilku, ale také třeba za mnoho let, je jim 40 a děti nikde. Pak najednou rychle, rychle- hodiny tikají…- tak to být nemá.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód