Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Je misie nemravná?

Od: Anonym: Martin Klewar <> ( ---.uhul.cz )
Kdy: 03. 04. 2007 10:34
Předmět: Re: Je misie nemravná?

Ahoj všem diskutujícím, hledal jsem aktuální téma pro synod a skončil jsem tady, nelituji. Ačkoli se zdá, že diskuse v letošním roce ještě nepokračovala, pokusím se zúročit přečtené příspěvky a přihodit příspěvek svůj. Nejprve zmiňuji, že je mi nejasné, zda autor otázky "Je misie nemravná?" hledal odpověď na tuto otázku, či zda vyburcováním debaty sám misii zamýšlel. Ale představa toho, že se sbory profilovaly, po Pánu Kristově zmrtvýchvstání a vzetí na nebesa, individuelně a daly tak základy odlišnostem v církvích (parafrázuji Křesťanstvo od pana Filipiho) mě vede k myšlenkám, zda jsme v této e-diskusi také nevytvořili určitý, virtuelní, sborek. Projektuji tuto představu proto, že mi přijde trochu bezúčelné jenom diskutovat a nemít konktrétní výstup, v tomto případě na jedné straně zvěst (prosím pěkně plánovanou zvěst!) a na druhé straně adresáty (v duchu diskuse o misii zástupy misiovatelné). Myslím, že i tato naše dovednost (obsluhování internetu)z nás tvoří internetově misijní potentáty (lépe-služebníky). Napadá někoho něco konkrétního, či jsem ten problém nepochopil? :-). Stran těch finančních prostředků si troufám podotknout fakt, že jsme na tom i se všemi k rekonstrukci vhodnými objekty, v kontextu země (Země), velmi, velmi dobře.
Šalom, Martin. PS: Z Masoxa by se dal udělat Marek Soxa, je to lepší Masoxi, né?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód