Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Vánoce

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 25. 12. 2019 21:45
Předmět: Re: Vánoce

Každý ať soudí především sám sebe
Ano, to se říká… Ale k tomu také potřebujete svědky, musíte se umět na sebe podívat očima druhých, a měli byste se také na sebe umět podívat skrz třísku v oku bratra, protože svůj trám leckdo přehlíží, ale teprve na tom, co ho irituje na druhých, může poznat vlastní chyby, které si jinak nepřipouští…
A ovšem o skrytých vadách leckoho druhého vás dobře informuje to, z čeho nepřiměřeně osočuje někoho dalšího, třeba jak totalitní byrokracie EU drze a lživě osočuje Rusko z ne-demokratičnosti…
(Jinak mi až pak došlo, jak jsem psal v jednom z těch smazaných příspěvků: "ať si uvědomí, s kým dýchá", že to mohlo být chápáno i špatně, ale myšleno to bylo přesně v tom zjevném smyslu, že totiž "dýcháte s námi", tedy že žijete nebo zemřete s námi ostatními, a i ti, co si myslí, že jsou proti nám, jsou s námi na jedné lodi a dýchají s námi…)
zaslíbení pokoje lidem dobré vůle…
Právě že si myslím, že toho pokoje tu na Západě máte až příliš, zcela jste otupěli a nevnímáte svět kolem sebe, jste jak když všichni spíte… Určitá příkoří a strádání vychovávají morálně silné lidi, ale rozvalování v blahobytu dělá z lidí postupně čuňata…
O "dobré vůli" měl dnes pěkné kázání Jáhen v kostele, kde jsem zrovna byl: "Dobrá vůle je i ochota přemýšlet … … , ochota jít do sebe do vlastního nitra, ochota projevit svou víru skrze lásku, …".
Víte, s tou Dobrou vůlí jakožto "ochotou přemýšlet" jsem se tu a leckde nesetkal, a že jsem věru hledal dost… Nikdo z těch, co mají potřebný potenciál, jste neprojevili kus dobré vůle přemýšlet, a je to škoda…
První z těch mých dvou příspěvků, které jsem chtěl podtrhnout vánocemi, zřejmě způsobí dost Chaos na Západě, v USA zejména, ale je to potřeba… Ten text WPoHC jsem začal psát na třetí adventní neděli a skončil na slunovrat na čtrtou adventní neděli, s drobnou technickou korekturou 23.12., takže tady to přistálo jen jako odkaz na zrovna čerstvý počin… A s tím výkladem, že Rasismus je Láska k bližnímu, to tvrdím už dlouhodobě, ale teprve teď na ty vánoce jsem si to proklikal do řeckého slovníku, že se tam píše "bližního jako jsi ty", a že totéž je v hebrejské verzi v Lv19, kde je ještě možný další výklad, ale ani tam to není "jako sebe samého". Máte víc milovat své bližní, než sebe samé, to obvykle rozšířené znění je zavádějící a zakrývající skutečný původní text…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód